SALGINA KARŞI GEVŞEK DAVRANMAK İHANETTİR...


15.k görüntülenme

Salgına karşı gevşek davranmak ihanettir. Bu ihanetleri şöyle sıralayabiliriz:
1. Yüce Allah'ın bize emaneti olan bedenimize kendi elimizle mikrop bulaştırarak, Yüce Allah’ın emanetine ihanet etmiş oluruz.
2. Hazreti Muhamm SAV’in “bir yerde salgın varsa oradan çıkmayınız yani salgını yaymayınız, eğer bir yerde salgın varsa oraya girmeyiniz (kendinize hastalık bulaştırmayınız) hadisine ihanet etmiş oluruz.
3. Ana babamıza ihanettir. Çünkü onlara bulaştırır ölümüne sebep olabiliriz.
4. Çocuklarımızın sağlıklı yetişmesine ihanettir.
5. Genç yeni nesli kontrol etmezsek onlara ihanettir.
6. Milletimize ve vatanımıza ihanettir çünkü salgın nedeniyle ölenlerimiz olduğu gibi ekonomik açıdan da büyük bir kayıp yaşıyoruz.
Her şey para değildir.
Her şey ekonomi değildir.
Birinci SAĞLIKTIR.
Bütün bunları topladığımızda salgınla ilgili Yüce Allah'ın koyduğu kuralları uygulamak ve insanlarımıza hastalığı bulaştırmamak için gayret etmeliyiz. İnşallah bu durumdan Yüce Allah kurtaracaktır. 
Dua etmeliyiz. Yüce Allah'a iyi dua etmeliyiz.
Ancak dua sadece söz ile olmaz,
Yüce Allah'ın koyduğu kuralları salgından sakınmayı maske takmayı-mesafeye uymayı ve hijyene, temizliğe dikkat ederek dua etmeliyiz.
Yoksa sadece Allahım sen bizi kurtar deyip maske takmadan hijyene dikkat etmeden ve mesafeye dikkat etmeden dua olmaz.
Duanın yüce Allah'ın emrine uygun olması için uygulaması da hem yürekten hem de bedenen olması lazımdır. İnşallah Cenabı Hak, bizi bu beladan kısa zamanda kurtaracaktır. Yüce Allah'ın emrine uyduğumuz takdirde gereğini yapacağından emin olmamız gerekir. İnancımız bunu gerektirir. Eğer inandığımız Yüce Allah'ın yapacağından şüphe ediyorsak öyle bir kalple dua olmaz.
Yüce Allah’ın Kâinât Kitabı olan evrenin ayetlerini araştırıp bulup okuyan ve uygulamaya koyan Türk hekimleri ve bilim adamları aşı bulacak.
Atasözümüzde şu gerçeği unutmayalım: 
“Elden gelen öğün olmaz, o da her zaman bulunmaz.” Onun için yabancıdan gelen aşılara bel bağlamak yerine kendi aşımızı kısa zamanda üretmemiz gerekir.
Bütün mesele aşı olsak da maske, mesafe, hijyen olan kurala her fert uymalıdır.
Yüce Allah ne etmeye kadirdir insanlarımız başörtüsüyle lehte ve aleyhte uğraşıyorlardı. Ben hiç uğraşmadım. Fakültede fıkhen kendi açımdan bir çözüm buldum. Dekanlığım döneminde başörtüsü nedeniyle bir soruşturma bile yoktur. Zaten ben Dekanlığı 28 Şubatçı bir dekandan devraldım. Vekaleten bakan arkadaşım kural dışı onu saymıyorum. Şimdi dünya insanlarının hepsi bırakın başörtüsünü, YAŞMAK takıyor ağzını ve burnunu kapatıyorlar. Yüce Allah sonumuzu hayır eylesin! Milletimizi ve insanlığı korusun! Amin!
***
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor Peygamberimiz Hz. MUHAMMED SAV. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
“Kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
Odur O(Hu Allah Hu). 
 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN