Vücuttaki virüsleri bulup yok ediyor! En etkili besin olduğu ortaya çıktı

Uzmanlar corona virüse karşı bağışıklığı güçlendirmenin önemli olduğunu vurguladı. Bağışıklığı güçlendirmenin en iyi yolu da besinlerde geçiyor. Birçok besin içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığı güçlendirerek vücudumuza sağlık verirler. Besin değeri ve antioksidan değeri yüksek olan besinler vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Beslenmenin sağlık ve yaşam kalitesi açısından en önemli unsur olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Büşra Atmaca, "Corona virüse karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmek amaçlı probiyotikten zengin besinlere önem vermemiz gerekecek. Kırmızı pancar anti oksidan özelliği yüksek bir besin. Aynı zamanda da demir ve A vitamini açısından yüksek. Yine kırmızı pancar vücudumuzun oksijenlenmesini artıran bir besin. Solunum yolu sıkıntılarında oldukça önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. İşte corona virüse karşı kalkan olacak mucizevi beisn kırmızı pancarın faydaları...

SAĞLIK 08.04.2020, 22:07 08.04.2020, 22:20
5241
Vücuttaki virüsleri bulup yok ediyor! En etkili besin olduğu ortaya çıktı

Uzmanlar corona virüse karşı bağışıklığı güçlendirmenin önemli olduğunu vurguladı. Bağışıklığı güçlendirmenin en iyi yolu da besinlerde geçiyor.

Corona virüs salgınına karşı kırmızı pancar turşusunun mucizevi faydaları
Birçok besin içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığı güçlendirerek vücudumuza sağlık verirler. Besin değeri ve antioksidan değeri yüksek olan besinler vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

ANTİOKSİDAN İÇEREN BİR YİYECEK: PANCAR TURŞUSU

Tüm bu tedbirlerin yanı sıra Uzman Diyetisyen Büşra Atmaca da beslenmenin sağlık ve yaşam kalitesi açısından en önemli unsur olduğunu belirtti. Atmaca, beslenme ve çevresel koşullara dikkat edilerek, koruyucu önlemleri artırmanın insan elinde olduğunu söyledi.

Bu süreç içinde vatandaşlara düşen en önemli görevin günlük yaşamdaki hijyen koşullarına dikkat etmek olduğunu ifade eden Atmaca, şalgam turşusu olarak da bilinen pancar turşusunun antioksidan ve mikroorganizma içeren yüksek besin öğesi olduğunu söyledi.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRECEK BESİNLER TÜKETİN

Virüse karşı koruma sağlarken probiyotikten zengin besinlere ağırlık vermemiz gerektiğini vurgulayan Atmaca, "Vücudumuzun savunma askerleri yani bağırsaklarımız bağışıklık sistemimizi oluşturuyor.

Biz bu süreç içinde beslenmemize ve bağışıklığımızı güçlendirecek besinleri ne kadar çok tüketirsek o kadar koruyucu önlemleri artırmış olacağız.

BAĞIŞIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN PROBİYOTİK TÜKETİN

Okulların da tatil olmasıyla çocuklarımızla birlikte evde vakit geçirmeye daha fazla başlamış durumdayız. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinlerimizin içinde probiyotiklerimiz var.

Bizim doğal probiyotiklerimiz arasında yoğurt, kefir evde yaptığımız kırmızı pancar turşusu ve suyu var. Koronavirüsüne karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmek amaçlı probiyotikten zengin besinlere önem vermemiz gerekecek" dedi.

KIRMIZI PANCAR SOLUNUM YOLU SIKINTILARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kırmızı pancarın antioksidan özelliği yüksek bir besin olduğunu kaydeden Atmaca, "Aynı zamanda da demir ve A vitamini açısından yüksek. Yine kırmızı pancar vücudumuzun oksijenlenmesini artıran bir besin.

İçinde yüksek miktarda nitrat bulunduruyor bu da vücudumuzun daha fazla oksijenlenmesini sağlıyor. Solunum yolu sıkıntılarında oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Kırmızı pancarı evde haşlayarak suyunu da tüketebiliriz. Unutmayın mucizevi tek bir besin yok ne kadar fonksiyonel beslenmeye önem gösterirsek o kadar bağışıklığımızı güçlendirmiş olacağız.

Çocuklarımız da evde bulunduğu bu dönemde cips, kola, kızarmış yiyeceklerden uzak durmalı. Çünkü bağırsak sağlığımız bunları hiç sevmez" diye konuştu.

Yorumlar (0)