Sağlık Bakanı'ndan ezber bozan açıklama!

Norveç Sağlık Bakanı Sylvi Listhaug'un, ezber bozan bir çıkış yaparak insanların kırmızı et tüketmesine, içki ve sigara içmesine karışılmamalı dedi.

SAĞLIK 07.05.2019, 14:15 07.05.2019, 14:18
266
Sağlık Bakanı'ndan ezber bozan açıklama!

Ahlak polisine dönüşmek istemediğini belirten Sylvi Listhaug, insanları mutlu ediyorsa ‘kötü alışkanlıkların keyfinin çıkarılmasına’ izin verilmesi gerektiğini söyledi.

İlerleme Partisi (Progress Party) mensubu olan Listhaug, ulusal yayın kuruluşu NRK’ya yaptığı açıklamada, “İnsanların sigara ve içki içmesine, istediği kadar kırmızı et tüketmesine izin verilmesi gerektiğine inanıyorum. Otoriteler bilgi vermekten hoşlanıyor olabilir ama insanlar neyin sağlıklı neyin sağlıklı olmadığını zaten gayet iyi biliyorlar” ifadelerini kullandı.

'İNSANLARA NASIL YAŞAYACAKLARINI SÖYLEYEMEM'

Sylvi Listhaug, “Ahlak polisi olmayı planlamıyorum ve insanlara hayatlarını nasıl yaşamaları gerektiğini söylemeyeceğim. Bunun yerine, onların tercihlerini şekillendirecek bilgiye ulaşmaları konusunda yardımcı olmak istiyorum” dedi.

Sigara içen insanlara da yönelik anlayışının da arttığını söyleyen ve kendisi de sigara içen Bakan, “pek çok sigara içen insanın kendisini toplum dışına itilmiş gibi hissettiğine inanıyorum. Neredeyse saklanmaları gerektiğini düşünüyorlar ve bence bu aptalca. Zararlı olduğu için sigara içmek her ne kadar güzel olmasa da, yetişkinler ne yapacaklarına dair karar verme hakkına sahip olmalı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)