banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

25.01.2021, 09:01 214

PROVOKATÖR MÜ DEDİNİZ NE DE GÜZEL KENDİNİZİ TARİF ETMİŞSİNİZ…

Provokatör kelimesi dilimize geçmiş çok kullanılan bir KELİMEDİR. TDK'ya göre, KIŞKIRTICI anlamına gelmektedir. 22 Ocak Cuma GÜNÜ Eğercili Mahallemizde santral karşıtı bir eylem yapıldı. Rahatsızlığım nedeni ile katılamadım ama yüreğim oradaydı. Yöre halkı STK'LARIN ÖNDERLİĞİNDE BİR HUKUK MÜCADELESİ VERİYOR.  Öncelikle bu hukuki ve demokratik mücadeleye her kesimin saygı duyması gerekir. Bana 1 km mesafede bu santral, ben de o yörenin bir evladıyım. Öncelikle halkımız yatırıma karşı değil yapılan yatırımın yeri Çarşamba Ovası değil. BİR DE sapla samanı birbirine karıştırmamak lazımdır.Yani burada 100 kişi çalışacak iş sahibi olacak, yörenin çöpünü tarla anızlarını ve orman ürünlerini satın alacak diye esas madalyonun öbür yüzünü izlemek asıl ihanet olandır. Bu santral daha kırsal alanda kurulabilir aynı istihdamı sağlar aynı yakıt malzemesi oraya taşınır ama ne olur nakliye limana uzaklaşma getirimli olmayabilir. Ama iki tane ilçenin yoğun bir nüfus alanına bunu koymak, asıl provokatörlktür.Çünkü siz inadına lades demişsiniz ve arı kovanına çomak sokmuşsunuz demektir. Halkın galeyana gelmesi çok normaldir.
Yer seçiminin yanlış olduğunu her aklıselim vatansever bir insanın kabul etmesi gerekir ki bunun yeri bu ova değildir. Binlerce dekar verimsiz atıl duran araziler varken; her türlü sebze, meyve, fındık ve pirincin yetiştiği bu arazilerin içine saplanmış bir hançerdir ve doğa katliamıdır.
Tüm bilimsel raporlarda ve ilgili mühendis odalarının raporlarında vereceği zararlar sıralanmıştır. Siyasi makamlar, iktidarlar geçicidir. Ama coğrafya bizimdir ve nesilden nesile lazımdır.Elinizdeki siyasi gücü belli bir kesimin rantına değil umumi halkın lehine kullanırsanız rahmetle anılır; aksi takdirde kıyamete kadar lanetlenirsiniz.
Çevre halkı tepkilidir ve iktidara kırgındır. Bu yöre iktidarın adeta oy deposudur. Ama maalesef teşkilatlar burada hata yapmış, Ankara'yı gerektiği gibi bilgilendirmemiş ve kendi ayağına kurşun sıktırmıştır. Samsun’da iktidarın zaten 7 milletvekilinden 5'e düşmesi ve iki büyük ilçeyi kaybetmesi; kuru bir inat ve dediğim dedik mantığından kaynaklanmıştır.
Halkımız CUMHURBAŞKANIMIZ TAYYİP ERDOĞAN'IN hatırına oy vermektedir. Cumhurbaşkanımız bu yöreyi TARIM ARAZİSİ OLARAK ilan etmiştir. Her nasılsa buralara bir kılıf uydurup tarımdan sanayi imarına açanlar, tarihi vebal altındadır.

Tek çözüm hukuktur, adalettir ve CUMHURBAŞKANIMIZIN OLAYA EL KOYMASIDIR. Asıl kışkırtıcı, fitneye halkın can damarına basıp kışkırtanlardır. İktidar provokatörü kendi içinde aramalıdır...

Yorumlar (2)
mustafaozdemir 4 ay önce
samsunda akparti babamı gösterse oy vermem
İhsan ARMAN 4 ay önce
Cemal bey teşekkürler.Gerekeni yazmışsınız."Anlayana sivrisinek saz".