Akşener'den o soruya cevap

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Milliyet Ankara Müdürü Rıdvan Tezel'e konuştu. "Selahattin Demirtaş'ın yazdığı oyunu izlemeye gider miydiniz?" sorusu üzerine "Ben bir siyasi partinin genel başkanıyım, bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum, gitmezdim. Eşim davet edilse gider miydi? O da gitmezdi" dedi.

Politika 23.01.2020, 10:06 23.01.2020, 10:13
128
Akşener'den o soruya cevap

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kanal İstanbul tartışmalarına ilişkin olarak “Sorular sorduk, yanıtını alamadık. Türkiye’ye bir fayda mı sağlayacaktır? İşi yaptırırım-yaptırmam eksenine alıp, aynı algoritmayı yeniden kullanıyor olabilirler. Bu kutuplaşmadan, böyle olmaktan yorulduk. Yumruklarımızı, dişlerimizi sıkmaktan yorulduk. Kanal İstanbul doğru dürüst tartışılmalı” dedi.

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partinin kurulması için yardımcı olanlara ömrünün sonuna kadar teşekkür edeceğini söyledi. İYİ Parti’nin kayıtlı üye sayısını 259 bin 410 olarak açıklayan Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YENİ KURULACAK PARTİLER: Siyasi alanın renklenmesini sağlamak demokrasiye hizmet eder. Var olan partileri de kendini düzeltmeye yöneltir. Biz partimiz olarak bu partilerin faydalı olacağına inandık.

PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞ: Ben iyileştirilmiş parlamenter sisteme sayın Erdoğan’ın geçeceğini düşünüyorum. Zaman söyleyemem, ama benim okumam böyle. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’nin bu nefes alma problemini gördüğüne inanıyorum. Saray sayın Erdoğan’ı kapattı, steril bir hale getirdi. Çünkü saray öyle bir şeydir ki kendisine ait bürokrasi ve kültür yaratır, hayat tarzı yaratır, tabiri caizse paralel evren yaratır, koparsınız. Uzun zamandır sayın Erdoğan’ın vatandaşla hasbihal ettiğinizi gördünüz mü? Koptu gitti.

TİYATRODAKİ FOTOĞRAF: Biz insanların tercihlerine karışmayı kendimize yakıştıramayız. Sayın İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun eşi ziyaret eden konumda olduğuna göre dolayısıyla bir tiyatro izlemeye gitmişler, bunu bir siyasi sonuç olarak bakabilir miyiz bilmiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin PKK ile mesafe koymadığı sürece CHP ile herhangi bir iletişiminin bulunmayacağı şekildeydi. CHP liderinin beyanatı var. Bu da değişiklik göstermediğine göre; aileler üzerine konuşmayı doğru bulmuyorum. (Siz davet edilseydiniz gider miydiniz sorusu üzerine) Ben bir siyasi partinin genel başkanıyım, bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum, gitmezdim. Eşim davet edilse gider miydi? O da gitmezdi.

Yorumlar (0)