Olmadı, olmuyor BEYLER...


15.k görüntülenme

Hafta sonu deplasmanda oynayacağımız Balıkesirspor maçı, Balıkesirspor’lu oyuncuların büyük bir bölümünün ve teknik heyetin Kovid-19 testleri pozitif çıkınca federasyon tarafından ertelenmişti.
Bu bizim takım için bence şanstı. 
Bizim liglerde haftada 2-3 maçı üst üste kaldıracak ne takım,  ne de oyuncu grubu yok! 
Menemen takımı son 3 haftadır kaybetmiyordu. Kendi sahalarında oynadıkları Bandırmaspor maçını izlerken ileri uçta oynayan yabancı oyuncularını  çok başarılı bulmuştum. Kamara, Olatunbosun ,Anani ideal kontratak oyuncuları, çok hızlı ve aynı zamanda bitiriciydiler! 
Maça iyi başladık 3. dakikada Kubilay boş pozisyonda topu kale yerine boş tribünlere attı. Bu pozisyonun ardından daha 5 dakika geçmemişti ki Kamara ve Olatunbosun ikilisi sahne aldı; Olatunbosun son dokunuşu yaptı, Bandırmaspor’a attıkları golün aynısını bize attılar. 
Takım olarak çabuk toparlanıp pozisyonlar yakaladık. Burak Çalık altı pastan topu içeri atamayınca beraberlik golünden olduk. 
Yediğimiz golden 7 dakika sonra Nadir’in haftalardır mücadele anlamında iyi oyununa, çalışkanlığına golü de ekleyince beraberliği erken yakaladık! 
Menemen takımı ilk 15 dakika o kadar etkili geldi ki, hem kanatlardan hem merkezden. Yalçın ,Yameyogo, Keremcan, Erkam’dan kurulu 4’lü defans zincirimiz rakibe çok fazla gol pozisyonu verdiler. Daha önce defansta beğendiğim genç oyuncu Yameogo bugün vasatın altındaydı. 
Bizde takım olarak çabuk toparlanıp, buna mukabil çok sayıda gol pozisyonu yakaladık. İlk 20 dakikada Kubilay, Burak, Savicevic, Guido tam 4 kez bom boş kaleci Selmani ile karşı karşıya kaldıkları pozisyonları gol yapamadılar. 
İlk yarının son dakikasında Olatunbosun’un eline çarpan pozisyon penaltıydı. Maçın hakemi Mert Güzenge buna penaltı vermeyeceksin de hangisine vereceksin kardeşim!...  
İkinci yarıda Samsunspor’un atletik yapısının öne çıkacağını ve pozisyonlar yakalayacağımızı tahmin ediyordum. Öyle de oldu. Nadir ,Oğuz ve Muhsin’in şutu dışında, maçın son dakikalarında  Guido, Ahmethan, Nadir’in yakaladıkları yüzde yüz gol pozisyonlarını bu kadar müsait durumda kaleciye nişanlıyorsak ve atamıyorsak bu takımın en büyük sorunu gol ve golcüdür… 
 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN