banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

16.10.2020, 09:14 82

MİLLİ GÖRÜŞ MİRASI VE AK PARTİ...

Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri dünyada eşi ve benzeri görülmeyen siyasi maceralarla yaşayıp gidiyoruz.
Siyaset bizde halkın gündemini oldukça meşgul eden ve tüm dertlerimizi unutup konuşulan ama toplumda kırgınlıkları artırmaktan başka da çok işe yaramayan bir seyir halinde gidiyor. Çünkü halkın konuştuğu ve meşgul olduğu ile Ankara’da kapalı kapılar arkasındaki gündemler çok farklı olduğundan dolayı yaman çelişkiler ortaya çıkıyor ve halk hep ters köşe yatıyor.
1830’lu senelerden beri halkımız sürekli kimlerin nerede yazdığı bilinmeyen senaryolarla oyalanmakta ve HANS’IN rolü bu senaryolarda, maalesef Hasan’lar verilmektedir.
Halkımızın bugün geçim sıkıntısı çektiği ve nüfusumuzun önemli bir bölüm çalışan kesim asgari ücret komedisiyle oyalanmaktadır. ZENGİNİN DAHA ZENGİNLEŞTİĞİ FAKİRİN DAHA FAKİRLEŞTİĞİ KAPİTALİST DÜZEN ACIMASIZ ZULÜM ÇARKINI İŞLETMEKTE VE SÜRDÜRMEKTE HEM DE MİLLİ GÖRÜŞ MİRASIYLA KURULMUŞ MÜTEDEYYİN KADROLARIN YAKLAŞIK 20 YILDIR TEK BAŞLARINA İKTİDAR OLMALARINA RAĞMEN.
Zaten bizde siyaset, çoğunlukla veraset ve vesayet düzleminde gitmektedir. Uzun senelerdir rahmetli ADNAN MENDERES ve partisi siyasi hayatımızda birilerine miras oldu ve hovardaca kullanıldı. 1980 darbesi bu ülkede ideolojileri kaldırıp yerine çıkarları uzlaşma noktası yapan bir dört eğilimi bir arada tutma mantığını iktidar yaptı. Bu da yine Menderes mirasını kullandı.
Merhum BAŞBAKANIMIZ Prof. NECMETTİN ERBAKAN "MİLLİ GÖRÜŞ" dedi ve siyasetini herhangi bir lider veya siyasi partinin varisi olmadığını söyleyen ve veraset üzerine siyaset yapmayan adamdır.
Milli görüş demek bu milletin mazisidir ve kendi manevi ve milli değerleridir demiş ve hiçbir siyasi enkazdan malzeme devşirmeden SİYONİZME karşı direniş başlatan bir cihat eri olarak milletin gönlünde taht kurmuştur. SİYONİZM Kİ CENNET MEKAN SULTAN ABDULHAMİT'E TEZGÂHLAR kuran ve yaşadığımız coğrafyayı İSRAİL'E VATAN YAPMAK İSTEYEN ZİHNİYETTİR...
AK PARTİ de merhum ERBAKAN HOCAMIZLA SİYASET YAPAN MİLLİ GÖRÜŞ ERLERİ TARAFINDAN KURULMUŞ VE O MİRASTAN NEMALANARAK bugünlere gelinmiştir. Bugün de halen DAVA kelimesiyle telaffuz edilen dava sözü MİLLİ GÖRÜŞ geleneğinden gelenlerin söylemi değil midir? AK PARTİ halen daha bu geleneği sürdürenlerin alenen zikretmemelerde dar çevrede dile getirilendir. Bu ne bereketli bir mirastır.ERBAKAN HOCAMIZ VEFATINDAN SONRA HER SÖZÜ KULLANIMAYA BAŞLANDI VE SAĞLIĞINDA OY VERMEYEN VE TEKE ÇALANLAR BİLE HAKİKATİ GÖRDÜ VE TESCİL ETTİLER.
Dost acı söyler ama DOĞRUYU söyler. AK Parti bugün kendi ayağına sıkmaktadır. Her ne pahasına olursa olsun, artısı eksisine bakamdan Cumhurbaşkanımıza olan KREDİ İLE DEVAM ETMEKTEDİR.
Teşkilatlar, çıkar peşinde koşan servetine servet katmak isteyenlerin at koşturduğu bir arenaya dönüşmüştür. Gerçek ev sahipleri küstürülmüş ve ötelenmiştir. Ve işin kötüsü hava REİSE sütliman gösterilmektedir.
ÖYLE OLMASAYDI ÇARŞAMBAMIZI TARIM OVASIDIR DİYEN CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞRU BİLGİLENDİRİLSE, BİYO KÜTLE SANTRALİNİN OVANIN GÖBEĞİNDE NE İŞİ OLURDU?


 

Yorumlar (1)
Meryem Altınkaynak 8 ay önce
Ülkemizin içinde bulunduğu durumun sadece yüzde birlik kısmını çok güzel ifade etmişsiniz.. Yüreğinize sağlık.. Bana göre tebdili kıyafet yapıp halkın arasına katılmalı ve nelerin yaşandığını görmeliler. Bu gidişe hiiiiç iyi değil... Demedi demesinler...