banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

23.10.2020, 08:35 77

MEMLEKETİN BEKASI DAVASI BİRİLERİNİN SEFASI DAVASI OLMASIN...

Siyaset arenasında bir dava sözü almış başını gidiyor Efendim davamız ve memleketimiz bekası için olumsuzluklar var ama katlanalım. Göz yumalım.
İnsanlığın siyasi tarihine baktığımızda, insanlık en çok hakikatlere duyarsız kalmanın ve duygusal davranıp gerçekle yüzleşmekten kaçınmanın bedellerini ağır faturalarla ödemiştir.
Şöyle denmiştir sürekli insanları etkilemek ve safiyane duygularına hitap etmek için ‘davamız gereği bu tavizleri vermemiz ve falan noktada bulunmamız gerekir’  denilmiştir. Tarih bunun sayısız örnekleriyle doludur.
60 darbesi ve havadan sudan bahanelerle idama mahkum olan merhum Başbakan Adnan Menderes'in liderliğini yaptığı DEMOKRAT PARTİ halkın manevi değerlerine yapılan baskılara bir tepki olarak iktidara gelmiştir. Halkımız 50 öncesi çektiği açlık ve sefaleti unutmuş, susturulan ezanının ve yasaklanan dini vecibelerinin özgürlüğüne varmanın davasını gütmüştür. Aslında Demokrat Parti, her türlü siyasi eğilimde olan vekillerden müteşekkil bir siyasi partiydi.
Keçi can derdinde kasap et derdinde olduğu gibi halkımız önce vatan, bayrak ve dini inançlarının varlığını devam ettirme davasında olmuştur. Ancak siyasi kadrolar ekseriyetle -istisnaları vardır- bu davayı hovardaca istismar etmişlerdir.
Milli görüş merhum BAŞBAKAN Erbakan HOCAMIZ tarafından SİYASİ HAYATIMIZA kazandırılmış bir davanın adıdır. Ancak bu davanın mensubu olanların bir kısmı AK Parti'yi kurmuşlardır. Partisini iktidar yapmayı başaran ancak siyonist çevrelerin yoğun baskısıyla post modern bir darbeyle iktidarına son verilmiştir Erbakan hocamızdan ayrılma gerekçeleri ‘SENİNLE OLMUYOR ‘ olmuştur. Peki siz nasıl yapacaksınız diye Erbakan hocamız sorunca ‘ BİZ ANLAŞACAĞIZ ‘cevabını vermişlerdir.
HAS PARTİ şu an AK Parti Genel Başkan Vekili olan NUMAN KURTULMUŞ'un Milli Görüş davasından 51 il başkanının istifası ile kurulmuştu. NUMAN Bey şöyle haykırıyordu "HARUN GİBİ GELDİLER KARUN OLDULAR" dedi. Nasıl bir dava ise kısa sürede partisinin yükselme trendine rağmen "KARUN GİBİ" dediklerinin arasına arkadaşlarıyla katılmışlardır.
YENİDEN REFAH Partisi'nde babası Erbakan Hocamızdan sonra genel başkan olma sevdası ile tutuşan FATİH ERBAKAN TARAFINDAN KURULMUŞTUR. Millî görüşün gerçek sahibi olduklarını iddia etmektedirler. Ancak halkımız Milli Görüş hareketinin tek temsilcisi olarak dava anlayışı itibariyle SAADET PARTİSİ'Nİ GÖRMEKTEDİR.
Bu "dava" ve "beka" konusuna ve ÖMERLER ARAMA KONUSUNA BİR DAHAKİ YAZIMIZDA DEVAM EDECEĞİZ.
 
    

Yorumlar (1)
İhsan ARMAN 7 ay önce
Tebrikler devamını bekliyoruz.