banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Zuhal Topal'la Sofrada final mi yapıyor Acun düğmeye bastı!

TV8'in sahibi Acun Ilıcalı ile Fox TV arasındaki format krizi devam ederken çok şaşırtıcı bir karar çıktı! Yapılan incelemeler sonucu Fox'un Zuhal Topal'la Sofrada programı TV8'in Yemekteyiz yarışmasının aynısı çıktı.

Magazin 09.12.2019, 12:18
501
Zuhal Topal'la Sofrada final mi yapıyor Acun düğmeye bastı!

FOX  ile TV8'in sahibi Acun Ilıcalı arasında geçtiğimiz yıl başlayan format krizinde iki kanal arasında ipler iyice gerildi ve Acun Ilıcalı işi mahkeme taşıdı. Bilir kişi raporundan sonra karar çıktı. 

Onur Büyüktopçu'nun başarılı sunumu ile TV 8'de ekranan gelen Yemekteyiz yarışması kısa sürede sevilmiş ve reyting listelerinde kendini göstermeye başlamıştı.Daha sonra  FOX TV düğmeye bastı ve yeni yemek programı yarışması için Zuhal Topal'ın kapısını çaldı. Zuhal Topal'la Sofrada adıyla haftaiçi hergün ekrana gelmeye başlayan program izleyicinin dikkatini çekti. 

Yemekteyiz'de birbirinden farklı 5 kişi yarışırken Zuhal Topal'la Sofra'da yarışmasına gelin ve kayınvalideler yarışıyor. Gelinler yemeklerini hazırlıyor kayınvalideler ise yemekleri tadıyor ve puan veriyor. Kısa süre sonra Zuhal Topal'la Sofrada programı reytinglerde Yemekteyiz'i geçmeye başlayınca Acun Ilıcalı bu işin peşine düştü ve Fox'un formatının Yemekteyiz ile aynı olduğunu savundu. 

Yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağım diyen Acun Ilıcalı işi mahkeme taşıdı. Ilıcalı’nın mahkemeye de taşıdığı bu itirazlar Işık Üniversitesi’nin bilir kişi raporunda da Ilıcalı’yı sevindirecek şekilde çıktı.Mahkeme Acun Ilıcalı'yı haklı gördü ve Yemekteyiz'in aynısı dedi. Peki bu durumda Zuhal Topal'la Sofrada programı yayından kalkacak mı? Reytingler de büyük başarı gösteren ve Yemekteyiz'e fark atan programın akibeti merak konusu oldu. Herkes programın sunucu Zuhal Topal'dan bir açıklama beklerken Topal, sosyal medyada yapılan bir yoruma koyduğu emoji ile tepkisini belli etti.. 

BU İŞİN SONU NEREYE VARACAK

Sempatik sunucu Zuhal Topal, bir takipçisinin “Reytinglere bakınca siz hep ilk onda diğer program alt sıralarda. Demek ki haticeye değil neticeye bakmalıymış” yorumuna beğeni emoji'siyle cevap verdi. Özellikle Zuhal Topal'la Sofrada izleyicileri yarışmasının ekrandan kaldırılıp kaldırılmayacağı  merak ediyor. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, köşesinden yeni bir bilgi paylaştı. 

Semercioğlu, Acun Ilıcalı’nın programın durdurulması için harekete geçtiğini öğrendiğini yazdı. Bakalım ilerleyen günlerde bu işin sonu nereye varacak? 

Peki yaptığı programlar ve oynadığı diziler ile hep adından söz ettiren Zuhal Topal kimdir, kaç yaşında, aslen nereli ve eşi Korhan Saygıner ne iş yapıyor? Gelin merak edilenleri birlikte öğrenelim...

43 yaşında olan Zuhal Topal aslen İstanbullu ve bir kardeşi var. Ekran macerasına oyuncu olarak başlayan Topal, daha sonra çeşitli programlarda sunuculuk yaptı.Üniversite sınavlarında Mimarlık Fakültesi iç mimari bölümünü ve aynı zamanda yetenek sınavıyla Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünü kazandı. Fakat tercihini küçük yaşlardan bu yana ilgi duyduğu tiyatrodan yana kullandı. 1995'te Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde okumaya başladı. 1997 yılında Müjdat Gezen ile birlikte Kanal D televizyonunda sunuculuk yaptı.

Zuhal Topal, 1997'de konservatuarın son sınıfında "Sevda Kondu" dizisinde oynadı. 2003 yılında Sihirli Annem dizisinde Suzan karakteriyle tanındı.  2004'te Halide Edip Adıvar'ın kitabından uyarlanan Yol Palas Cinayeti filminde Sacide karakterini canlandırdı.2006- 2009 yılları arasında "Selena" adlı dizide "Fitnat Korkmaz", 2009'da "Papatyam", 2009 – 2011 sezonunda "Geniş Aile" adlı dizide rol aldı. 2007'de Show TV'deki "Şarkı Söylemek Lazım" yarışmasında İlhan Şeşen'in koçluğunda birinci oldu.

Zuhal Topal 10 senedir şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evli, Lina adında da bir kız çocuğu var.

Yorumlar (0)