Cesur paylaşımlarından kazandığı parayla gençlere burs veriyor

Profesyonel mankenler gibi poz verip cesur paylaşımlar yapan Çapa Tıp Fakültesi öğrencisi Berika Demir, Instagram'dan kazandığı paralarla ihtiyacı olan öğrencilere burs veriyor.

Magazin 09.03.2020, 14:29
103
Cesur paylaşımlarından kazandığı parayla gençlere burs veriyor

İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi Berika Demir Instagram paylaşımları, öğrencilere verdiği burslar ve kitap yardımları ile adından söz ettiriyor. Hem okuyup bir yandan da modellik yapan 26 yaşındaki Berika Demir Tıp Fakültesi öğrencisi. 

2013 yılında Anadolu lisesinden mezun olan Berika Demir girdiği üniversitesi sınavında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.Berika, bir dönem bilgi yarışmasına katıldı. Ancak beşinci soruda verdiği yanlış cevap ile elenip bin Berika, "Tıp Fakültesi öğrencisi olmasına rağmen kısa sürede yarışmadan elenen kız" diye eleştirildi.Ancak sınavlarda aldığı notlarla dikkat çeken genç doktor adayı, bir süre sonra da paylaştığı fotoğraflarla sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Tıp Fakültesi önünde çektirdiği fotoğraflarla fenomen olan Berika'nın 306 bin takipçisi var.Güzel doktor adayı Berika, markalarla işbirliği yapıp Instagram'dan içerik paylaşarak para kazanıyor.Berika Demir, yoğun temposuna rağmen markaların davetlerinden de eksik kalmıyor. Çoğu davete annesi ile birlikte katılıyor ve fotoğraflarını annesine çektiriyor.

Reklam işbirliklerinden kazandığı paralarla ise gençlere burs imkanı veriyor. Mesela bu fotoğrafta gördüğünüz gibi. 12 öğrencinin aylık yemek kartlarını Berika alıyor. Düzenli olarak burs vermeye, öğrencilere destek olmaya çalışıyor.

Yorumlar (0)