banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Almanya Sokak Modası

Almanya’dan bizi takip eden değerli dostlarımız için sokak modası hakkında birtakım bilgiler paylaşacağız

Magazin 02.02.2021, 15:34
129
Almanya Sokak Modası

Almanya’da alışılagelmişin dışında bir sokak modası karşımıza çıkıyor. Türkiye’de pek de hoş karşılanmayacak şekilde giyim parçalarının birbiri ile kombin edildiğini görmekteyiz.

Hatta bize aman canım bununla bu gider mi dedirtecek türden bir sokak modası var. Rengârenk parçalar birbiri ile kombin ediliyor ve Almanya’da bayanlar bu şekilde dışarıya çıkıyorlar. Özellikle Berlin moda haftası; Almanya’da sokak modasında nelerin trend olduğunu açık bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Almanya’nın en hareketli şehirleri arasında yer alan Berlin; düzenlenen moda haftaları ile birlikte dünya çapında ses getiren bir şehir halini alıyor. Almanya’da sadece Berlin’de değil; Münih’te, Bremen’de, Hamburg’da ve daha birçok şehirde bayanlar sokağa çıkarken hep aynı tip kıyafetleri tercih ediyorlar. Kıyafetlerin hepsi de oldukça canlı ve hareketli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Kadınlar giydikleri kıyafetler ile inanılmaz dikkat çekici bir görünüme kavuşuyorlar. Yani yolda yürürken kadınları fark etmemek mümkün değil.

Kim Kardashian Almanya Sokak Modası

Almanya’da özellikle sokak modasında etnik kıyafetlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Zira etnik kıyafet satışa yapan bir sürü mağazaya rastlayabilirsiniz. Eğer Almanya’ya yolunuz düşerse zaten siz de bu mağazaları pek sık göreceksiniz. Peki ya bu mağazalarda hangi kıyafetler var ve fiyatları ne kadar? Almanya’nın etnik ürünlerinin sergilendiği mağazalarda şalvarımsı diye tabir edilen pantolonlar ön plana çıkıyor. Bu arada parçalı, desenli ve işlemeli etekler de yine birçok kadının tercihi oluyor. Bu arada yelekler, hırkalar ve kazaklar da Türkiye’deki gibi değil. Onlarda da çeşitli etnik yönler yer alıyor ve bu sayede bu parçalar da Alman kültürünün bir parçası oluyor. Benim en çok dikkatimi çeken minik cepleri olan yelekler olmuştu. Tam da Sonbahar ve İlkbahar aylarında sokak stili için uygun bir giyim parçası olarak dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü isim Kim Kardashian da Almanya’da giydiği etnik bir kıyafet ile sempatik bir görünüme kavuşmuştu hatırlarsanız.

Almanya Sokak Modası

Renkli çorap modası da; Alman sokaklarında sıkça kendisini gösteriyor. Diz hizasında giyilen desenli etekler ile birlikte pembe, sarı, bordo, mor gibi farklı renklerde üretilmiş olan renkli çoraplar; Almanya sokak modasında birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Kadınların Almanya’da renkli çoraplara bir hayli ilgi gösterdiği de aşikar. Ancak bu noktada kadınların dikkat etmeleri gerekiyor. Zira zor bir kombin olduğu için kötü bir görünüm de ortaya çıkabilir. Zaten Alman sokak modasına baktığımız zaman kıyafet kombinlerinde hep bir risk bulunuyor, ancak Alman kadınlarını tebrik etmek lazım. Çünkü onlar kombin oluştururken kolaycılığa kaçmıyorlar.

Yorumlar (0)