ABD'li oyuncu Patricia Arquette, İran'ı bombalamakla tehdit eden Trump'ı eleştirdi

En İyi Yardımcı Oyuncu kategorisinde Altın Küre Ödülü'nü kazanan ABD'li oyuncu Patricia Arquette, Twitter hesabından İran'ı bombalamakla tehdit eden Trump'ı sert bir dille eleştirerek, "2020 seçimlerinde Trump'a oy verirken çocuklarınızı düşünün" dedi.

Magazin 08.01.2020, 16:18
62
ABD'li oyuncu Patricia Arquette, İran'ı bombalamakla tehdit eden Trump'ı eleştirdi

 Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sonrası bölgede yükselen tansiyon, Altın Küre Ödülleri'ne de sıçradı. Ödül alan oyuncuların gündeminde ABD Başkanı 'ın dış politikası vardı.

Birçok ünlü isim, İranlı komutan Kasım Süleymani'nin ABD tarafından vurularak öldürülmesinin ardından iki ülke arasında derinleşen krize değinirken En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Altın Küre kazanan , konuya dair sert açıklamalarda bulundu.

"ALTIN KÜRE'Yİ DEĞİL, SAVAŞIN EŞİĞİNDE OLAN ABD'Yİ HATIRLAYACAĞIZ"

Ödülünü almak üzere sahneye çıkan Arquette, 2020'de ikinci kez ABD başkanlığı için yarışacak olan Trump'ı şu sözlerle eleştirdi:

"5 Ocak 2020 tarihine dönüp baktığımızda tarih kitaplarında kimse Altın Küre'yi hatırlamayacak, savaşın eşiğinde olan ABD'yi hatırlayacak. 52 bomba tehdidi savuran bir tweet atan bir başkanı hatırlayacağız. Genç insanların hayatını riske atmalarından bahsedeceğiz. İnsanların, çocukların tepesine bombalar yağıp yağmayacağından endişe etmesinden bahsedeceğiz. En büyük ricam şu: 2020'de oy verirken lütfen çocuklarımızın ve çocuklarımızın çocuklarının geleceği için daha iyi bir adım atalım. "

Yorumlar (0)