banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

13.11.2020, 08:38 45

KİTABIMIZ KUR’ANI MEZARLIK KİTABI OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ SÜRECE ÇİLEMİZ DEVAM EDECEK. ( 1)

Günümüzde sadece ülkemiz değil, tüm insanlık çile ve cefa içerisinde kıvranmaktadır. Gelir dağılımındaki adaletsizlikten işsizlik ve haksız kazanca kadar uzanan ekonomik sıkıntılar, devasa boyutlara ulaşmıştır.
Asgari ücret; zulmün ve gaddarlığın en belirgin göstergesidir. Faizi bir geçim modeli haline getirmek ve teşvik temek, kullandırmaya azmettirmek altından kalkılamayacak bir vebaldir. Vahşi kapitalizmi dünyada bir zaruret göstermek ve başka çıkar yol yok demek ise resmen ALLAH'A VE KİTABINA HARP AÇMAKTIR.
Toplum olarak sadece ekonomik anlamda değil sosyal ve kültürel hayatımızda ciddi sıkıntı ve sorunlar artık tavan yapmıştır.
Müslüman bir kimliğe sahip olan aziz milletimize yakışmayan nahoş olaylar, düşünen insanlar olarak bizleri üzmektedir. CİNAYETLER, BOŞANMALAR, AHLAK VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİN AYAKLAR ALTINA ALINDIĞI AKRABALIK VE KOMŞULUK İLŞKİLERİNİN ARTIK ÇIKARA DAYANDIRILDIĞI BİR TOPLUM MANZARASI BİZE YAKIŞMIYOR. Belki manevi suçlarımız gereği bunu hak etmiş olabiliriz ama bunu çözüm yollarını tıkamamamız gerekmektedir.
Hz. ÂDEM ( as) den Hz. Muhammed ( as ) ye kadar Allah ne kadar peygamber göndermiş ise ve onlara verdiği kitaplarda insanlara sunulan emir ve yasaklarda inananların huzur ve güven içinde yaşaması esas alınmıştır.
En son Peygamber Muhammed (as ) dır... En son gönderilen hak din İslam dinidir ve tüm insanlığın huzur ve barışı için gönderilmiştir. “İşte bugün sizin dininizi kemale erdirdim ve üzerinizdeki nimetimi tamamladım. Sizin için din olarak İslamı beğendim.”(Maide, 5/3)
Ne mutlu bizlere kine kadar şükretsek azdır böyle bir dinin mensuplarıyız. Hiç kimse ne bu dünyada ne de ahirette ben Müslümanlıktan zarar gördüm diyemeyecektir. Ancak şu siyasi düşünceden veya hareketten zarar gördüm pişmanım diyebilecektir.
Allah’ın emir ve yasaklarını dikkate aldığımızda akıl ve vicdanını kiraya vermemiş olanlar için her şey gayet açıktır.
1 ŞİRK KOŞMAK:Allah'ın en sevmediği en büyük günahlardandır. Şirk koşmak demek Allah'a ortak koşmak demektir. Allah gibi başka bir yaratıcının varlığını savunmak şirk koşmaktır.
2.ZİNA YAPMAK:İslamda zina yapmak en büyük günahlar arasında yer alıyor. Zina yapmak demek evlilik dışında cinsel birlikteliğe girmek demektir. Allah katında tamamen yanlış ve çirkin olarak görülür. Zina yapmak ayrıca kişiye maddi ve manevi zarar vermektedir.
3.İÇKİ İÇMEK: Aklı sarhoş eden kişinin mantıklı düşünmesini engelleyen her türlü alkollü içecek tüketmek büyük günahlar arasında yer almaktadır. 
4 FAİZ:Faiz, İslamda haram olan çirkin olan büyük günahlardan biridir. İslamda haksız kazanç elde etmenin haram kılındığı bilinmektedir. Kişi elde ettiği malı ve mülkü helal kazançla elde etmesi Allah katında doğru olandır. Faiz ile yapılan her türlü iyiliğin ve sevabın da herhangi bir hükmü yoktur. Faiz yemek, insanı ekonomik olarak da yıpratır. Kişiyi tembelliğe sürükler ve çalışma isteğini yok eder.
5.İNSAN ÖLDÜRMEK: İslam inancımıza göre bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Aynı zamanda intihar etmek kendi canına kıymak da en büyük günahlar arasında sayılmıştır.
 “Eğer yasaklandığınız büyük günahlardan sakınırsanız, küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız.”  (NİSA SURESİ – 31. AYET)
Evet hem dünya hayatımızda şerefli bir hayat yaşamak istiyorsak; hem de öldükten sonra Rabbimizin huzuruna alnı ak yüzü pak çıkmak istiyorsak, durum apaçık meydandadır.

Yorumlar (0)