banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

04.12.2020, 08:12 231

KİTABIMIZ KUR'AN İLE BARIŞIK OLMAK...

Kur'an-ı Kerim, insanlara doğru yolu göstermek, Allah'ın rahmet ve merhametine kavuşmak, doğru yolu bulmak, hayatını mutlu sağlıklı bir şekilde huzur içerisinde yaşamak isteyenlere bir rehber niteliğindedir.
Dinden imandan yoksun, inkar eden, İslamdan başka bir dini kendine din olarak seçenlere, zorla dinden bahsetmek kimseye fayda sağlamayacağı, yaşanmış ve denenmiş bir gerçektir. 
Çünkü din, kulun kendi tercihine sunulmuş bir hidayet rehberidir. İsteyene rahmet kapısı açık olduğu gibi istemeyene rahmet kapısından nasip alması mümkün kılınmamıştır. 
Yakın arkadaşlarınızdan Müslüman olduğunu iddia eden kaç kişi Kur'an'ı anlamaya çalışmış, kaç kişi "Allah bana ne demek istemiş", diye merak edip Kur'an'a müracaat etmiş? 
Küçük bir araştırma yapın, ya da kendinize sorun bu soruyu, maalesef Kur'an'la bir dostluk, bir sevda bağı kurmakta ne kadar da başarısız olduğumuzu göreceksiniz.  
"Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerdekine bir şifa, Müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir."(Yunus, 10/57)
"Biz, Kur'an'dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, Müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır." (İsra, 17/82)
Kur'an'ın her bir suresi, her bir ayeti, her bir kelimesi, her bir harfinin farklı farklı sırlar taşıdığını ehlinden öğrenmek ve faydalanmak zorundayız.


 

Yorumlar (1)
İhsan Arman 6 ay önce
S.a.İşte hocam "ehlinden öğrenmek ve faydalanmak"tek sorunun bu olduğunu düşünüyorum. Kuranı anlatamıyoruz.Bu mücizeler dolu kitabı anlamayan da yorumu kendi kafasına göre yapıyor dolayısı ile bu mübarek ten faydalanamıyor.tşk.hocam.