Kilidi açacak 'GOLCÜMÜZ' yok!


15.k görüntülenme

Bandırma maçında seyrettiğim Giresunspor bize kök söktürür.
Bu maçta 1 puan bile iyidir diye maçı izlemek üzere evde koltuğumda yerimi aldım. 
Giresun'da maç öncesinde yağan şiddetli yağmur saha koşullarını ağırlaştırmıştı. 
Bu saha koşuluna birde seyircisizlik eklenince ,oyuncuların moral motivasyonları ve çoşkuları tahmin edersiniz ki oldukça aşağılarda kaldı. 
Oyunun büyük bölümü orta saha mücadelesi ve top kayıplarıyla geçerken bu maçla ilgili söyleyebileceğim en net şey keyifsiz, tatsız, tuzsuz adamın uykusunu televizyon başında getirecek türden olmasıydı.
İlk şutumuz 21. dakika da Nadir'den geldi!!!
Top kaleye gideyim mi? Gitmeyeyim mi? Diye kararsız kalmıştı. 
İlk yarı 3 şutumuz var! Diğerleri Savicevic uzaktan ve en net pozisyonu Gökhan Alsan'la kaleci ile karşı karşıya kaçırdı desek yeridir. 
Giresun'un en etkili oyuncusu İ.Balde! Yine pozisyona girdi. Golle burun burana kalecimiz Nurullah'la baş başa kaldı. Nurullah çok iyi çıkardı. Aferin bu çocuğa iyi işler yapmaya devam ediyor! Bu maçta da takımımızın en iyisiydi. 
İkinci yarıya iyi başlayan taraftık. Guido'nun nefis plasesini aynı güzellikte kaleci Tolgahan Acar son anda çıkardı. 
Giresunspor takımında İ.Balde yine gol pozisyonuna girdi ama top sürüp kaleciyle karşı karşı kalma yerine uzaktan şut çekince etkisiz bir atağa dönüştü. Bu eylem Nurullah'ın elinde son buldu. 
Bizim takımın gol atarı yok! Denk kuvvet maçlarda kilidi açacak golcümüz yok! 
Kalenin dibinde duran top kazanıyoruz. Penaltı gibi nerdeyse, ancak gel gör ki, Nadir; bir duran top kullandı evlere şenlik! Kaleye topun gitmemesi için her şeyi yaptı! 
Bu maçta 1 gol atan taraf 3 puanı hanesine yazdıracaktı. İki takımın hocaları da adeta beraberliğe razı taktik anlayışa sahipler. Bu anlayışlarını oyuna ve bize  empoze ettiler. 
Rakip takımın hocası Hakan Keleş'te İ.Balde'yi, Nalepayı ve Eren Tozluyu da alınca maç böyle biter dedim... 
Bizde ki değişikliklerde enteresandı. Sahada bişeyler yapan diye saysak Gökhan Alsan'ı, Guido'yu ve Savicevic'i sayarız. Bunların yerine Gyasi'yi, Buğra ve Ahmethan giriyor. Zaten yabancı oyuncular hem şehrimize hem de oyuna yabancılarda! Ahmethan'ı kaç maçtır oynatmıyorsunuz! Bari onun yerine Enes var, Oğuz var! Ama isimleri var kendileri ya kulübede, yada evde! 
Son olarak Hakem Burak Pakkan takdir haklarını bizim takımdan kullandı! Veli'nin eline çarpan topa penaltı verse kimse bir şey diyemezdi...

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN