Kaybedecek maçımız kalmadı...


15.k görüntülenme

Aslında Balıkesirpor'la oynayacağımız maç, Bursaspor maçından önce kovid yüzünden ertlenmeseydi, belkide her şey daha farklı olurdu demeyi çok isterdim. 
Balıkesirspor’un en az 2 kez olmak üzere hem dışarıda Bandırma maçını hem de içerideki Eskişehirspor maçlarını seyrettim. 
Kaleci Vukoviç, ortada İsmail ve Cumali ileride Mırsiç ve Ezeh’in haricinde bu ligde oynayabilecek oyuncu kalitesini görmedim. 5 golü olan Mırsiç, bizim maçta kart cezalısı olunca güçleri iyice zayıfladı. 
Zaten topu ayağında tutamayan,pas oyunu oynamayan defans arkasına Ezeh'e atılan toplarla gol arayan Balıkesirspor, ligde 14 gol atmış 17 gol yemişti! 
Maça iyi başladık. İlk pozisyonu Gökhan Alsan’la yakaladık en iyi yaptığımız şeyi yaptık! Topu dışarı attık! 
Dakikalar 19'u gösterirken çalışkanlığına, kaliteli presine; bir de golleri ekleyen Nadir Çiftçi, ceza alanında ilk yakaladığı pozisyonda ve düzgün vuruşla Samsunsporumuzu 1-0 öne geçiren golü attı! 
İlk yarıda topla oynamada pas ve topun bizde olma oranı, %68'le iyiydik,ancak öne efektif pas ve gol pozisyonu açısından verimsizdik! 
Rakip zaten yukarıda seyrettiğimden farklı hiçbir şey yapmazken; ilk şutlarını kalemize 43. dakikada attılar! O da kalemizi tutmadı. 
İkinci yarıya da iyi başlayan taraf bizdik.49. dakikada kaleci Vukoviç'in hatasını affetmeyen günün kahramanı Nadir, takipçiliğine bir de gol vuruşunu ekleyince, şükür maç bundan sonra kopar, biz de sırtımızı koltuğa rastlar rahat bir maç seyrediriz moduna geçtim! 
Adamların 2. buldukları pozisyonu defans aramıza attıkları toptu! Zaten tek gol yapacak isimleri var Ezeh onu topla buluşturduk... Defansımız bir kez daha uyudu! Onda da Ezeh, bu pozisyonu gol yaptı. Maç boyunca iyi işler yapan Nurullah’a bu goldeki hamlesizliğini yakıştıramadım! Bu vuruşu çok rahat çıkarabileceğini düşünüyorum  Sevgili Nurullah! 
Bu gol Balıkesirsporluları biraz ümitlendirse de takım, oyuncu kalitesi olarak ağır basan taraf bizdik. 
Ertuğrul Hoca aynı isimleri tekrar tekrar oyuna atıyor, bir değişiklik yapmıyor! İyi de hocam bu Gyassi'nin kaçırdığı bir gol var ki evlere şenlik bu pozisyonu amatör takımda kaçırmazlar. Antrenmanda deneyelim; kale çizgisinden aynı pozisyonda topu dışarı at desen vallahi yapamaz billahi yapamaz bu kardeşim! 
Takım olarak gol pozisyonuna ikinci yarıda bolca girdik. Ama yine, yeniden gol kaçırma konusunda cömertliğimiz fazlacaydı. Dakikalar 77'yi gösterirken kaliteli pas trafiği sonunda sağ kanattan Erhan’ın arka direğe yaptığı akıl dolu ortasına Saviçeviç, son dokunuşu yaptı . Hem 3. golümüzü attı hem de 3 puanımız birlikte geldi. 
Bursaspor maçı sonrasında bu 3 puan, bize tabiri caizse ilaç gibi geldi. Hafta sonu oynayacağımız Boluspor takımına çok dikkat! Artık kaybedecek puanlarımız ve maçlarımız neredeyse kalmadı!..

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN