banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Kavak gastronomi merkezi olacak - Samsun haberleri 

Samsun'un Kavak ilçesi, çeşitli sektörlerde gerçekleştirdiği atılımla isim yapmanın yanı sıra, şimdi de gastronomi turizmde isim yapmak için harekete geçti

Kavak 20.08.2019, 14:18
291
Kavak gastronomi merkezi olacak - Samsun haberleri 

İlçenin turizm sektöründe de yer alarak hem ekonomisine katkı sunmak hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçlayan Kavak Belediyesi, yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü gastronomi turizmine çevirdi. 

KAVAK ÇOK AVANTAJLI
Günümüzde insanların yeme içme olgusuyla gittikçe daha fazla ilgili olmaya başladıklarını hatırlatan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yazılı ve görsel birçok medya alanında da hemen her gün yiyecek ve içeceklerle ilgili haber ve programların yer almasının da bunun en belirgin kanıtı olduğunu söyledi.  Kavak’ın bu yönde birçok avantajı bulunduğunu belirten Sarıcaoğlu, “Menemeni, kaz tiridi ve Kavak kuyu kebabı ve yöresel yemekler ile bundan sonra bu sektörde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz” dedi. 

KAVAK'IN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI
İlçenin ve gelişmesi tanınırlığının artması için çok ciddi bir çalışma dönemi içinde olduklarını anlatan Başkan Sarıcaoğlu, “Kavak için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanmakta kararlıyız. Turizmde bu hedeflerimiz içinde önemli bir yer teşkil ediyor” diye konuştu.  

 
KAVAK KİMLİK DEĞİŞTİRİYOR
Günümüz dünyasında insanların artık gastronomi turizmine en az doğa, deniz, yayla, termal ve sağlık turizmi kadar önem verdiğini anlatan Sarıcaoğlu, “İlçe olarak günümüzde önemli bir yer tutmaya başlayan gastronomi turizmden yeterince istifade edebilmek için kendimize göre önemli değerlerimiz ve avantajlarımız var. Bundan sonra yapmamız gereken sadece doğru bir çalışma ile bunların tanıtımını sağlamak. Bunun içinde sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı en iyi ve en verimli biçimde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)