10 yılın en kötü sezonu

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, "Palamudun bu sezon olmayacağını biliyorduk ama bu kadar hayal kırıklığına uğrayacağımızı tahmin etmemiştik. Son 10 yılın en kötü sezon başlangıcını yaptık" dedi

KARADENİZ 09.09.2019, 10:13
393
10 yılın en kötü sezonu

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Aslan, palamuttan beklediğini bulamayan Karadenizli balıkçıların umudunun hamsi olduğunu söyledi

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, av sezonunun açıldığı 1 Eylül'den itibaren başta palamut olmak üzere diğer balık türlerinde istenilen düzeyde av gerçekleştirilemediklerini belirtti. 
Palamutta son yılların en kötü sezon başlangıcının yapıldığını ifade eden Arslan, bölgede balıkçı teknelerinin bugünlerde istavrit avına yöneldiklerini aktardı.

BU KADARINI BEKLEMİYORDUK

Arslan, şunları kaydetti: "Palamudun bu sezon olmayacağını biliyorduk ama bu kadar hayal kırıklığına uğrayacağımızı tahmin etmemiştik. Son 10 yılın en kötü sezon başlangıcını yaptık. Palamutta hayal kırıklığı yaşayan Karadenizli balıkçı hamsiyi bekliyor. Hamside iyi ve bereketli bir sezon geçirilmesini umut ediyor."
 

Yorumlar (0)