banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

13.01.2021, 08:15 62

İKTİDARIN YOLSUZLUKLA MÜCADELEDE SAMSUN İMTİHANI...

Bizim atasözlerimiz öyle boşuna söylenmiş sözler değildir. Ne demiş atalarımız ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ. Ve maalesef bu duman, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN çıktı. Hakikaten üzüldük.
Büyükşehir Belediyemizde bir daire başkanının adının yolsuzluğa karıştığı, basınımızın ve dolayısıyla Samsun kamuoyunun gündemine oturdu.
Olay yargıya intikal etmiştir. İnşaallah suçu olan kişi veya kişiler, gereken cezayı alır, bir yanlışlık varsa aklanır, paklanırlar zaman gösterecek. Yargı kararını verene kadar herkes suçsuzdur.
Her ne kadar konu Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde patlak veren bir olay da olsa, AK Parti iktidarının bir belediyesi olması hasebiyle, konuyu o düzlemde ele almak; bizleri daha doğru sonuçlara götürecektir
AK Parti 3 Y ile ( yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluk )ile mücadeleyi kendisine ilke ediniş bir siyasi harekettir. Bu ilkesinden dolayı milletimizden teveccüh görmüştür. Bu nedenle konu ayrı bir ehemmiyet kazanmakta.
İnsanın olduğu yerde ve bu kadar çalışan personelin çalıştığı bir kurumda bunlar olabilir gözüyle değerlendirmeler, evvela anormal olanı normal göstermek olur ki bu hem AK PARTİ'YE HEM DE Samsunumuza zarar verir.
Şu ana kadar Samsun halkına karşı sorumlu olanlar, doyurucu ve tatmin edici bir açıklamada bulunamamışlardır. Bir darbı mesel vardır. "DEVEYİ ÇALAN KAFİR OLMADI İĞNEYİ ÇALAN KAFİR OLDU." Yani olayı rakam ne olursa olsun; kamu malına tecavüz affı ve hoş görülmesi toplumların yok oluşuna sebep olmuştur...
Olay üzücüdür. Hiçbir şekilde hayatımızda böyle sorunların olmaması gerekir. Dinimizde kul hakkı, en önemli konudur.
Ancak şu notu da düşmek zorundayım. AK Parti iktidarının yaptığı hayırlı hizmetleri için ne kadar lütuf olmayıp görevleri de olsa müteşekkiriz.
Ama bir şeylerin ters gittiğini de görmek lazım. Kendi siyasi ikballerini ön planda tutanları ortaya çıkarmak da iktidarın yetkili organlarının görevidir. Hem Samsun’a hem de kendilerine iyilik etmiş olacaklardır.

Yorumlar (0)