Biyografi

Biyografi / Öne Çıkanlar

Biyografi / Yeni Eklenenler

Harun Kurt
Harun Kurt

 1978 doğumlu OLAN Harun Kurt,  ilk, Orta ve Lise öğrenimimi Samsun’un İlkadım ilçesinde tamamladı.

Yükseköğrenimini Samsun 19 MAYIS Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümünde yaptı. Almanya Rostock Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğin de okudu. Fatih Üniversitesi Mühendislik Fakültesi (İngilizce) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Fatih Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Bilgisayar Mühendisi Yüksek Lisans (ingilizce) tezimi tamamlayarak Bilgisayar Yüksek Mühendisi ünvanını aldı.

Refah partisi Kadifekale mahalle teşkilatın da görev yaptı, 1994 de kurulan İlkadım ilçe Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yrd. görevinde bulundu. 1999 Seçimlerinde Refah Partisi seçim karargâhı sekreterliği yaptı. Fazilet partisi merkez ilçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Gençlik kolları Başkanlığı görevini yürüttü. IGMG Almanya Berlin Gençlik kollarında görev aldı. HAS parti İstanbul Beylikdüzü kurucu üyesi ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Samsun’da Karteksan Müh. ve Eğitim şirketinde, Teknik Servis Müdürlüğü ve eğitmenlik yaptı.  Mühendislik eğitimine devam ederken MEB sözleşmeli öğretmenlik ve Fatih üniversitesinde asistanlık yaptı. Aynı zamanda Bilgisayar Mühendisleri Öğrenci Başkanlığı ve ACM kulübü Başkanlığı görevlerini yürüttü. İstanbul Esenler Belediyesinde Bilgi Teknolojileri Network Güvenliği, Yazılım ve Arge Şefliği yaptı. İBB başkanı Kadir Topbaş uhdesinde Fransız Sorbon üniversitesi (Yüksek mühendis) Şehir plancıları ile Esenler ilçesinde şehrin ihtiyaçları, yeniden planlanması ve projelerin yürütülmesi süresince birlikte çalışmalarda bulundu. Özel sektörde E-ticaret sitesi Proje yöneticiliğinde bulundu. İstanbul mahkemelerinde bilişim teknolojileri, bilgi güvenliği ve bilişim suçları alanlarında bilirkişilik yapmakta.

2011 yılında vatani görevini tamamladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gelişime açık, uyumlu, dışa dönük, öz disiplinli, duygusal açıdan dayanıklı bir kişiliğe sahiptir. İş hayatına da özel sektörde 7 ülkede faaliyet gösteren bir holding bünyesinde Bilgi Sistemleri ve Network Yöneticisi olarak devam etmektedir.