Yunan askerinin plastik mermi sıktığı sanılıyordu, gerçek korkunç çıktı!

Sınırda Yunanistan tarafından gelen plastik mermiyle yaralanan sığınmacının boynundan çıkarılan plastik mermiye, vücuda saplanması için tel yerleştirildiği tespit edildi.

GÜNDEM 08.03.2020, 12:31
176
Yunan askerinin plastik mermi sıktığı sanılıyordu, gerçek korkunç çıktı!

Sınırda Yunanistan tarafından gelen plastik mermiyle yaralanan sığınmacının boynundan çıkarılan plastik mermiye, göçmenlerin vücuduna saplanması için tel yerleştirildiği tespit edildi.Sınırı geçmek isteyen sığınmacılara Yunanistan güvenlik güçleri, yoğun gaz, tazyikli su ve mermi ile müdahale etmeye devam ediyor. Dün Yunan askerinin makineli tüfek ile sığınmacılara ateş etmesi görüntülere de yansımıştı

MERMİYE ÇİVİ BENZERİ TEL YERLEŞTİRİLMİŞ

Açılan ateş sonucu ölümler ve yaralanmaların olduğu sınır hattında Yunanistan tarafından atılan plastik mermiyle yaralanan bir sığınmacıya da Türk sağlık görevlileri müdahale etti. Sığınmacının boynuna saplanan plastik mermi çıkarıldı. Plastik merminin saplanması için çivi benzeri tel yerleştirilerek güçlendirildiği belirlendi.

SINIRI GEÇEN GÖÇMEN SAYISI 140 BİNİ AŞTI

Suriye'de yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye, sınır kapılarını açtı ve mültecilerin Avrupa'ya göç etmelerini engelleme kararı aldı. Bunun üzerine 140 bini aşkın düzensiz göçmen Yunanistan sınırına dayandı. Ancak sınıra dayanan mülteciler Yunan askerinin sert ve baskıcı müdahaleleriyle karşı karşıya kaldı.

Yorumlar (0)