Patriotla Türkiye İsrail'i koruyacak!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak:'Patriotlar, İsraili de mi koruyacak? Bu talep İsrail ile anlaşmalı olarak mı NATO'ya iletildi?'

GÜNDEM 30.11.2012, 20:08 30.11.2012, 20:08
248
Patriotla Türkiye İsrail'i koruyacak!
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, ''Mossad'a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde yer alan özel analizde Türkiye'nin Patriot talebinin İsrail'in çok işine yaradığı'' görüşüne yer verildiğini ileri sürdü.

Toprak, yazılı açıklamasında, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'a yakınlığıyla bilinen Debkafile adlı internet sitesinde özel bir analiz yer aldığını belirtti.

''Debkafile exclusive'' logosuyla yayımlanan analizde, NATO'dan teknik bir heyetin Türkiye'de Patriot füzelerinin konuşlanması ile ilgili incelemelere başladığına dikkatin çekildiğini savunan Toprak, şunları kaydetti:

''Analizde, ABD'nin ve NATO'nun Suriye ihtilafına müdahalesine yönelik adımların atılması ile Ortadoğu'daki askeri projektörlerin ışığını, Gazze'den Suriye savaşına kaydırdığı ifade edilmektedir. Genelkurmay Başkanlığı'nın füzelerin savunma amaçlı olduğu açıklamasına da yer verilen analizde, ABD ve İsrail askeri kaynaklarının ise füzelerin Suriye'nin tüm kuzeyini, Halep ve Humus'u da kontrol edeceği dile getirilmektedir. Asıl daha da çarpıcı olan bilgi ise Türkiye'nin desteklediği Suriyeli muhalif güçlerin güneyde Suriye ordusuna ait kilit önemdeki hava radar tesislerini tahrip ettiği gün, Türkiye'nin de Patriot talebinde bulunduğu bilgisine yer verilmekte ve bunun İsrail'in çok işine geldiği yetkililere dayandırılarak aktarılmaktadır.''

Söz konusu bilgilerde Türkiye adına bazı korkunç pazarlıkların yapıldığının anlaşıldığını öne süren Toprak, ''Patriotların konuşlandırılması talebinin ardında, İsrail'in bile bildiği ancak Türk halkından, meclisinden gizlenen bir plan bir anlaşma mı vardır? Patriotlar, İsraili de mi koruyacak? Bu talep İsrail ile anlaşmalı olarak mı NATO'ya iletildi? Türkiye nasıl bir belaya, nasıl bir bataklığa sürüklenmek istenmektedir. Başbakan çıkıp bunun hesabını vermeli, halka gerçekleri, doğruları, İsrail ve ABD ile yapılan gizli pazarlıkları, planları açıklamalıdır'' görüşlerini savundu.

Kaynak: Barış Gündoğan

Yorumlar (0)