İl Encümeni Yılın Son Toplantısını Yaptı

Samsun İl Encümeni, yılın son toplantısını İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil başkanlığında gerçekleştirdi.

GÜNDEM 30.12.2011, 13:21 30.12.2011, 13:21
201
İl Encümeni Yılın Son Toplantısını Yaptı
Toplantının ardından İl Encümeni ve İl Encümeni'nin 2011 yılında aldığı kararlar hakkında bilgi veren Aslan Karanfil, İl Encümeni’nin İl Özel İdaresi’nin icra organı olduğunu, Vali başkanlığında, Vali’nin katılamadığı durumlarda ise Genel Sekreterin başkanlığında toplandığını söyledi.
Encümen üyelerinin İl Genel Meclisi üyelerinden ve İl Özel İdaresi’nin birim amirlerinden oluştuğunu da kaydeden Karanfil, 2011 yılının son toplantısında alınan kararların yanı sıra yılın da kısa bir değerlendirilmesinin yapıldığı ifade etti.
2011'de 792 KARARA İMZA ATTIK
İl Encümeni’nin 2011 yılı içinde Samsun için faydalı ve güzel kararlar alındığının altını çizen Karanfil, “İl Encümeni olarak 2011’de 792 karara imza attık” dedi.
Karanfil, ilin gelişimine ve kalkınmasına destek verme gayretinde olan İl Özel İdaresi’nin yasası çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında 792 karara imza attıklarını belirterek, “Bir yıl içinde il encümenlerimiz çok sayıda kararın, dolayısıyla hizmetin altına imza atmıştır. Özellikle kırsal kalkınmada yol ve su gibi hizmetlerin yanında eğitim, sağlık, kültürel ve sosyal alanlarda da başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Yeni bir yıla girerken bunun mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
2011 yılı içinde 43 toplantı yaptıklarını da söyleyen Karanfil, bu toplantılarda köy yerleşik alan tespitinden, birlik yardımlarına, hurda araç alımı ve satımından, kaçak yapı ve kum alımlarına cezai işlem uygulamaya, görev alanında olan yerleşim yerlerindeki kahvehanelerin açılma-kapanma saatlerinin tespitine kadar vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendiren birçok konuda kararlar alındığını da sözlerine ekledi. 
Yorumlar (0)