Genç'e 'tarih' Ödülü

Samsun Yerel Tarih Grubu, tarihe büyük önem veren ve Samsun tarihi hakkında geniş kapsamlı araştırma yaptırarak, "İlkçağdan Cumhuriyete Canik" kitabını Samsun'a armağan eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ödüllendirdi. Genç, "Samsun'un genleri sağlam" dedi

GÜNDEM 03.05.2012, 14:40 03.05.2012, 14:40
250
Genç'e 'tarih' Ödülü
 Samsun Yerel Tarih Grubu'nun kuruluşunun 10. yılı nedeniyle düzenlenen "Yerel Tarihe Saygı Ödülleri" gecesine Canik Belediye Başkanı Osman Genç damga vurdu. Vali Yardımcısı Taner Genç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin'in de katıldığı gecede Başkan Genç, Yerel Tarihe Saygı Ödülü aldı.
 SAMSUN'UN GENLERİ SAĞLAM Ödülünü İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil'den alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, tarihini iyi bilen milletlerin geleceğinin sağlam olacağını söyledi. Genç, "Canik'i eğitim ve kültürde marka şehir yapıyoruz. Bunu yaparken ilhamımızı tarihten alıyoruz. Çünkü Samsun eğitim ve kültürde başkentti. Samsun'un genleri sağlam. Biz Samsun'un tarihten gelen güçlü özelliklerini yeniden ortaya çıkarıyoruz" dedi.  GURUR DUYUYORUM Tarihini bilen milletlerin geleceğinin sağlam olacağını ifade eden Başkan Genç, "Bu nedenle Canik Belediyesi olarak bu şehrin tarihiyle ilgili çok kapsamlı bir araştırma yaptırdık, bilmediklerimizi ortaya çıkarttık. Bu zamana kadar Samsun'un Cumhuriyet öncesi ile ilgili geniş bir araştırma yoktu. Canik Belediyesi, Samsun'a çok önemli bir eser kazandırmıştır. 'İlkçağdan Cumhuriyete Canik' Samsun'un genlerini bilmemiz açısından çok önemli bir çalışmadır. Bu eseri biz kazandırdığımız için gurur duyuyorum" diye konuştu.  BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ Samsun'un tarihiyle ilgili Samsun Yerel Tarih Grubu'nun da önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Başkan Osman Genç, "Genlerimizi iyi bilmeliyiz. Tarihimizdeki güçlü özelliklerimizi ne kadar iyi bilirsek, geleceğe o kadar güçlü adımlar atarız. Samsun, geçmişte ticaret, eğitim, kültür merkeziydi. Samsunlular olarak birlikte hareket ederek şehrimizi geleceğe taşıyabiliriz. Samsun'da her türlü potansiyel fazlasıyla var. Bu şehir ikinci İstanbul olabilir" şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)