Devlet hastanesinde koronavirüs alarmı 

İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne bir kişi gece saatlerinde halsizlik ve ateş şikayetiyle geldi. Şahıs, koronavirüs şüphesiyle özel kıyafetli sağlık personelleri tarafından başka bir hastaneye sevk edildi. Şahsın Rusya'da, Çin mallarının satıldığı bir pazarda çalıştığı öğrenildi.

GÜNDEM 02.02.2020, 09:44
1812
Devlet hastanesinde koronavirüs alarmı 

İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne gece saatlerinde gelen bir kişi halsizlik ve ateş şikayetiyle başvurdu. Bir süre hastanede müşahede altında tutulan kişi, özel kıyafetli sağlık personelinin bulunduğu ambulans ile başka hastaneye sevk edildi. Hastaneye başvuran kişinin Rusya'da Çin mallarının satıldığı pazarda çalıştığı öğrenildi.

BAŞKA BİR HASTANEYE SEVK EDİLDİ
Edinilen bilgiye göre M. K. isimli Türk gece saatlerinde halsizlik ve ateş şikayetiyle Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Hastanedeki doktorlar ise hastanın şikayeti üzerine gerekli tahlilleri yaptı. Bir süre hastanede müşahede altında tutulan M.K. özel kıyafetli sağlık personelinin bulunduğu ambulans ile başka hastaneye sevk edildi.

ÇİN PAZARINDA ÇALIŞTIĞI ÖĞRENİLDİ
Bu sırada hastanede ki görevli personellerin de maske taktıkları görüldü. Hastaneye başvuran M. K.'nin Rusya'da Çin mallarının satıldığı pazarda çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar (0)