Destek ödemesinde kapsam genişledi! İşte ödeme alacaklar

Koronavirüs salgını kapsamında yapılan destek ödemelerine yenileri eklendi. İşte ödeme alacaklar

GÜNDEM 16.04.2021, 10:20
1435
Destek ödemesinde kapsam genişledi! İşte ödeme alacaklar

Destek ödemesinde kapsam genişledi! İşte ödeme alacaklar Salgın önlemleri kapsamında kapanan işyerlerinde çalışanlar için verilen ücretsiz izin desteğinde kapsam genişledi.

TBMM Genel Kurulu torba yasa teklifi üzerindeki görüşmeleri tamamlanarak kabul etti. Torba düzenleme yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösterip; 2021 yılı mart ayında hizmet akdi bulunan ve ücretsiz izne ayrılan ve nakdi ücret desteğinden faydalanmayanlara, 2021 yılı nisan ve mayıs aylarına ilişkin olarak, ücretsiz izne ayrıldıkları dönem için, günlük 50 lira ödeme yapılmasını düzenliyordu.

Sabah'ın haberine göre AK Parti'nin önergesi ile ücretsiz izin desteğinin kapsamı genişletildi. Destekten yararlanacak iş kolları belirlendi.  İşte destek ödemesinden yararlanabilecek yeni iş kolları:

İnternet kafeler

Form tutma ve vücut geliştirme salonları

Eğlence parkları

Lunaparklar

Bilardo salonları

Düğün, balo ve kokteyl salonları

Oyun makinelerinin işletilmesi

Güzellik salonları (cilt bakımı, kaş alma, ağda, manikür, pedikür, makyaj, kalıcı makyaj vb.nin bir arada sunulduğu salonlar)

Hamam, sauna gibi yerlerin faaliyetleri. kaplıca, ılıca, içmeler, spa merkezleri (konaklama hizmetleri hariç), zayıflama, masaj salonu, solaryum gibi yerlerin işletilmesi faaliyetleri (Form tutma salonlarının ve diyetisyenlerin faaliyetleri hariç.)"

Yorumlar (0)