Demirtaş, Kongre ve Ticaret Merkezi yapacak

İlkadım'ı geleceğe taşıyacak proje

GÜNDEM 15.01.2012, 15:46 15.01.2012, 15:46
239
Demirtaş, Kongre ve Ticaret Merkezi yapacak
İlkadım ilçesi’ni geleceğe taşıyacak olan projeyi yakın zamanda hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Demirtaş, , eski TEKEL fabrikası yakınındaki 3 bin metrekarelik alana İlkadım Kültür ve Ticaret Merkezi inşa edeceklerini söyledi.
2012 yılının ciddi anlamda yatırım yılı olacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Biz İlkadım ilçesini projelerimizle geleceğe taşıyacağız." dedi.

İlkadım ilçesinin ciddi bir kültür merkezine ihtiyacı olduğunu gördüklerini söyleyen Demirtaş, Biz de bu ihtiyacı karşılamak ve 2012 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk adımını attığı İlkadım ilçesine yakışır bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz. Eski TEKEL Yaprak Tütün İşleme Fabrikası'nın yan tarafındaki mülkiyeti İlkadım Belediyesi'ne ait 3 bin metrekarelik pazar yerini 'İlkadım Kongre ve Ticaret Merkezi' olarak yapmayı düşünüyoruz. Bundan önce firmalarla ön görüşme yaptık, ayrıca kendi hazırlığımız da var. Biz burada kültür merkezi istiyoruz. Ayrıca bu merkezde toplantı salonları ve yemek salonları olacak.”  diye konuştu.

 

Yorumlar (0)