Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı YAŞ kararları açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı. 30 Ağustos 2019 itibarıyla 14 general ve amiral bir üst rütbeye, 40 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.

GÜNDEM 01.08.2019, 17:08
323
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı YAŞ kararları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Askeri Şura toplantısının ardından alınan kararları imzaladı.

Erdoğan Dijital Medya hesabından, Erdoğan'ın YAŞ kararlarını imzalamasına ilişkin fotoğraf paylaşıldı. Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu tarafından takdim edilen Şura kararlarını Erdoğan'ın imzalaması sırasında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Şura toplantısının ardından alınan kararları imzaladı.

Erdoğan Dijital Medya hesabından, Erdoğan'ın YAŞ kararlarını imzalamasına ilişkin fotoğraf paylaşıldı.

Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu tarafından takdim edilen Şura kararlarını Erdoğan'ın imzalaması sırasında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de hazır bulundu.

ALINAN KARARLARI, KALIN AÇIKLADI

Alınan kararlar Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı. YAŞ kararıyla 30 Ağustos 2019 itibarıyla 14 general ve amiral bir üst rütbeye, 40 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi.

YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından Tümgeneral İrfan Özsert, korgeneralliğe terfi ettirildi. 313 albayın görev süreleri iki yıl süresince uzatıldı. Bir general yaş haddi nedeniyle, 47 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilirken, halen 241 olan general ve amiral sayısı 30 ağustos 2019 itibariyle 233 olacağı ifade edildi.

Yorumlar (0)