Böyle vahşet görülmedi!

Türkiye kıyılarından umut yolculuğuna çıkan 125'e yakın göçmeni taşıyan ahşap tekne Ege'de alabora oldu. Aralarında bebeklerin de bulunduğu 34 göçmen yaşamını yitirdi.

GÜNDEM 14.09.2015, 09:24 14.09.2015, 09:29
2012
Böyle vahşet görülmedi!

Ege Denizi'nde dün Farmakonisi Adası'nın doğusunda 120 kişiyi taşıyan lastik botun batması sonucu 4'ü bebek, 10'u çocuk, toplam 34 göçmenin hayatını kaybetmesinin hemen ardından Midilli Adası'nın 100 metre açıklarında çekilen görüntüler yürekleri dağladı.

İNSANLIK DRAMI


Bindikleri lastik bot batan Suriyeli ve Afgan göçmenlerin kıyıya yüzmeye çalışırken çekilen görüntüleri arasında bir kare vardı ki krizin ulaştığı boyutları bir kez daha gözler önüne serdi.

2 AYLIK BEBEK BABASININ KUCAĞINDA


Reuters tarafından servis edilen fotoğraflardan birinde iki aylık bir bebek babası tarafından kıyıya ulaştırılmaya çalışılırken görülüyor. Bölgede yaşayanların göçmenlerin kıyıya çıkmasına yardımcı olduğu belirtildi.

AYLAN'I HATIRLATTI


Bodrum'dan çıktıkları umut yolculuğunda su alıp ters dönen bottan düşerek annesi ve ağabeyi Galip'le yaşamını yitiren Aylan'ın sahile vuran minik bedeni dünyayı derinden sarsmıştı.

İşte 34 kişinin öldüğü felaketten kareler;
 
Yorumlar (0)