Bahar Kalkanı Harekatı’ndan acı haber

İdlib’te rejim güçlerine karşı devam eden Bahar Kalkanı Harekatı’nda Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit düştü. Şehidin İzmir'in Konak ailesine acı haber ulaştırıldı.

GÜNDEM 02.03.2020, 20:32 03.03.2020, 08:29
6986
Bahar Kalkanı Harekatı’ndan acı haber

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), rejim saldırısında 34 şehidin verildiği İdlib'de dün Bahar Kalkanı Harekatı başlatmıştı. Harekatın ilk şehidi ise Piyade Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak oldu.

22 yaşında ve bekar olan Şehit Mustafa Muhammet Ak’ın Konak'ın Hasan Özdemir Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haber ulaştırıldı. Şehit Mustafa Muhammet Ak’ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Gaziemir 15 Temmuz Şehitler Camii’nden kaldırılacak. Ak, Kadifekale Şehitliği’ne defnedilecek.

Kahreden haberin ardından, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da Konaklı şehit için bir taziye mesajı yayımladı. Mesajda, "İdlib'ten gelen haber yüreğimize kor gibi düştü. Bahar Kalkanı Harekatı'nda görev alan İzmirli Piyade Uzman çavuş Mustafa Muhammed Ak şehit olmuştur. Kahraman yiğidimize Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Acımız büyük, başımız sağ olsun" denildi.

Yorumlar (0)