Askıda Ekmek Dönemi Başlıyor

Askıda ekmek kampanyasına yakın zamanda başlayacakları kaydeden Başkan Necattin Demirtaş,” Osmanlı Devleti zamanında uygulanan askıda ekmek sistemini modernize ederek ihtiyaç sahiplerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. ” dedi

GÜNDEM 10.04.2012, 16:13 10.04.2012, 16:13
288
Askıda Ekmek Dönemi Başlıyor

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Gazi İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda Adalet Mahallesi sakinleri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Başkan Necattin Demirtaş’ı dinlemek üzere kahvaltıya katılan vatandaşlar kahvaltının ardından Demirtaş’tan  belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. İlkadım Belediyesi’nin ne durumda devralındığını ve şuan ki durumunu mahallelilerle paylaşan Başkan Necattin Demirtaş, zorlu süreci atlatarak hizmet üretme potansiyeli yakaladıklarını söyledi. İlkadım ilçesinin ve ülkenin genel sıkıntısı olan altyapı sorununa değinen Demirtaş,” Yer altında Box sistemimiz olmadığı için yeni yaptığımız asfaltlar arıza nedeniyle  sürekli eşilip duruluyor. Bu sadece İlkadım ilçesinde değil, ne yazık ki ülkemizin tamamında böyle. Bu sorunu gidermek için ülke yöneticileri Osmanlı Devleti’nden bu yana herhangi bir tedbir düşünmemiş. Avrupa ülkeleri ise Box sistemine çoktan geçmiş durumda. Box sisteminin uygulandığı ülkelerde yol ve asfalt hizmetleri yer altına inilerek asfalta dokunulmadan yapılıyor. Asfaltın çökme şansı falan yok. Su, doğalgaz gibi işlemler asfalt altına inilerek yapılıyor. Bizim bu konuda çok fazla sıkıntımız var.” dedi

Yakın zamanda, Osmanlı Devleti zamanında ihtiyaç sahiplerine yönelik uygulanan askıda ekmek faaliyetini hayata geçireceklerini dile getiren Başkan Necattin Demirtaş, bu sistemi günün şartlarına göre uyarlayacaklarını belirtti. Askıda ekmek yerine marka sistemi yolu ile ihtiyaç sahiplerine ekmek yardımı yapacaklarını açıklayan Başkan Demirtaş, ” Osmanlı’nın geleneksel askıda ekmek modelini günümüze modernize ederek gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım yapacağız. Askıda ekmek sisteminin bazı insanlar tarafından sabote edileceğini düşündüğümüzden  ekmek markası ile bu uygulamayı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. “ diye konuştu.

İlkadım ilçesine yakışır bir belediye binası için kolları sıvadıklarını açıklayan Başkan Demirtaş, iki ayrı belediye hizmet binası olmasından dolayı halk ve birimler arasında kopukluk yaşandığını belirterek, ” Belediyemizin Çatalarmut’taki şantiye alanına yeni hizmet binamızı konuşlandıracağız. Böylece birimlerimiz tek bir çatı altında toplayacağız. Yeni hizmet binamızın projelendirme çalışması devam ediyor. Yakın zamanda temeli atacağız. “ ifadesini kullandı.

Diğer projelere de değinen Başkan Demirtaş, belediyeye ait Anadolu Mahallesi’ndeki  serayı Derebahçe Serası’na taşıdıklarını, boşalan alana  Anadolu Kültür Merkezi inşa edeceklerini söyledi. Kılıçdede Pazaryeri’ne de Kongre ve Kültür Merkezi yapacaklarını hatırlatan Demirtaş,  vatandaşın “ Kılıçdede Pazaryeri nereye taşınacak ? sorusu üzerine, haftanın belirlenen günleri şimdiki pazaryerinin  bulunduğu sokağa Pazarın kurulacağını söyledi.

 

Yorumlar (0)