AK Parti'li belediyelere yeni genelge - Samsun Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından Ramazan ayı için koronavirüs genelgesi yayınlayarak, "AK Partili 780 Belediyemize Ramazan Ayı için koronavirüs tedbirlerini içeren bir genelge gönderdik." dedi.

GÜNDEM 20.04.2020, 10:55 20.04.2020, 11:18
398
AK Parti'li belediyelere yeni genelge - Samsun Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "AK Partili 780 Belediyemize Ramazan Ayı için koronavirüs tedbirlerini içeren bir genelge gönderdik." dedi. 

Özhaseki açıklamasında, " Değerli Başkanım; Covid - 19 ile ulusal mücadelemiz büyük bir başarı ile sürüyor. Dünya devletleri insanları ölüme terk ederken Türkiye Cumhuriyeti, 40'tan fazla ülkeye insani ve tıbbi yardım ulaştırıyor. Başarımızın en büyük sırrı; hiç şüphe yok ki devlet olarak aldığımız tedbirlerdir. Bu noktada belediyelerimizin gerekmektedir. Ramazan Ayı'nda yeni tedbirler alınması Covid - 19 ile mücadelede her anlamda örnek olan AK Belediyelerimiz, Ramazan Ayı'nda da hizmetlerini aksatmadan sürdürecektir. Malumunuz olduğu üzere devletimizin aldığı koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu iftarlar, iftar çadırı kurulumu ve iftar davetleri vb. gibi organizasyonlar zaten gerçekleştirilemeyecektir. laşe yardımlarını mümkün olduğunca Ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışalım. Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza durumlarına göre yardım ve sıcak yemek ikramı yapılabilir. Ayrıca çat kapı iftar sofralarına yapılan sürpriz misafirlikler yerine bizzat belediye başkanlarımız her gün en az on vatandaşımızın evine telefon ile misafir olup yanlarında olduğunu hissettirmelidir. Bu görüşmede vatandaşlarımızın ihtiyaçları sorulmalı, gönülleri alınmalı ve evde kalmaları hatırlatılmalıdır. Sosyal mesafeyi koruyan, minimum teması sağlayan benzer her türlü insani faaliyetin yapılması da temel beklentimizdir. Bu vesileyle Ramazan Ayı'nın sağlık ve afiyet getirmesini temenni ediyor, çalışmalarınızda muvaffakiyetler diliyorum." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)