6 kişinin arandığı sel felaketinden kahreden haber geldi

Düzce'de selde kaybolan 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. 

GÜNDEM 21.07.2019, 11:49
230
6 kişinin arandığı sel felaketinden kahreden haber geldi

Düzce'deki sel felaketinde arama kurtarma ekipleri, Esmahanım Köyü'ne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta Uğurlu Köyü Kıran Deresi ve Melen Çayı'nın birleştiği noktada balçık içinde bir kişinin cansız bedenini buldu. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AKUT, AFAD, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE), İHH Arama-Kurtarma, Ulusal Keşif, Arama ve Kurtarma (UKSAR) ile diğer ekipler, selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerinde toplandı.

GENİŞ ÇAPLI ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ekipler, kaybolan kişileri bulmam için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu tarla ve fındık bahçelerinde arama çalışması yürütüyor. Kaybolan kişilerin denize gidebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği çalışmalarda 226 personel, 34 araç, 16 bot, 8 köpek, 3 helikopter ve bir uçak görev yapıyor. Bölgede, Türk Kızılay, İl Sağlık Müdürlüğü gezici sağlık aracı ve diğer STK'lerin selzedelere yardımları sürüyor.

CESEDİN BİR ERKEĞE AİT OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Bölgede kayıp 6 kişinin bulunması için yürütülen çalışmalar kapsamında, DAKE, Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede bir kişinin cesedine ulaştı. Ekipler, erkeğe ait olduğu değerlendirilen cesedin, bulunduğu yerden çıkarılması için çalışma yürütüyor.

Yorumlar (0)