6 çocuklu babadan örnek girişim

İşsiz baba'dan engelliler için topladı

GÜNDEM 16.01.2012, 20:44 16.01.2012, 20:44
233
6 çocuklu babadan örnek girişim
Samsun'da 85 bin adet kapak toplayarak geri dönüşüm şirketine veren Mustafa Söylemez (45) isimli vatandaş, buradan elde ettiği gelir ile gerçek ihtiyaç sahibi bir özürlüye tekerlekli sandalye almak istiyor.

Samsun'da yaşayan ve herhangi bir işi olmayan 6 çocuk babası Mustafa Söylemez, sokaklardan topladığı plastik kapaklarla ihtiyacı olan bir özürlüye tekerlekli sandalye almak istiyor. Uzun zamandır plastik kapak topladığını ve 85 bin adet kapak biriktirdiğini belirten Mustafa Söylemez, geri dönüşüm şirketine sattığı plastik kapaklardan elde ettiği gelirin üzerini kendi imkanlarıyla tamamlayarak gerçek ihtiyaç sahibi bir özürlüye tekerlekli sandalye alacağını söyledi.

Kısa bir süre önce kendiside işsiz kalan 6 çocuk babası Mustafa Söylemez, "Bir özürlüye tekerlekli sandalye almak niyetiyle plastik kapak toplamaya başladım. Bu bende bir alışkanlık haline geldi. Her gittiğim yerde, her gördüğüm yerde plastik kapakları toplamaya başladım. Bu zamana kadar çok defa geri dönüşüm için topladığım kapakları belediyelere verdim. En son topladığım kapak sayısı 85 bin adet. Bu kapaklardan elde ettiğim gelirin üzerine kendim de ekleyeceğim ve gerçek ihtiyaç sahibi bir özürlüye tekerlekli sandalye alacağım. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan bir özürlünün bana ulaşmasını istiyorum. Kendimde işsizim ama bu kapakları bir özürlüye tekerlekli sandalye almak niyetiyle topladım, bu niyetimi gerçekleştirmek istiyorum" dedi.

Söylemez, gerçek ihtiyaç sahibi bir özürlünün kendisine ulaşması durumunda tekerlekli sandalyesini teslim edeceğini belirtti.
Yorumlar (0)