Türkiye'nin her yerine satış gerçekleştiriyor

İzmir'in Torbalı ilçesinde, 3 kuşaktır kasaplık yapan Mehmet Günbey, sosyal medya üzerinden Türkiye'nin her bölgesine et satışı gerçekleştiriyor.

GÜNCEL 12.03.2019, 12:18
136
Türkiye'nin her yerine satış gerçekleştiriyor

Mehmet Günbey, dede ve baba mesleğini sosyal medyadan yaptığı canlı yayınlarla farklı boyuta taşıdı. Sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram'daki canlı yayınlarıyla kısa sürede Türkiye'nin her bölgesinden müşterilerine ulaşan Mehmet Günbey, 'dijital kasap' olarak anılmaya başladığını söyledi. İstanbul ve İzmir'deki depolar ile Ayrancılar'da bulunan perakende şubesinde lüks et ve normal et satışı yaptıklarını dile getiren Günbey, sosyal medya sonrası satışlarının arttığını belirtti.

'SOSYAL MEDYAYLA SAYESİNDE SATIŞLARIM 3 KAT ARTTI"

İzmir başta olmak üzere Samsun, Adana, Mersin, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya ve birçok ile et gönderdiğini kaydeden Mehmet Günbey, "Müşterilerim özellikle et restoranları. Artık tüm sektörler dijitale dönüştü. İşçilik gerektiren bir meslek olan kasaplığın satış ve pazarlama kısmında sosyal medyayı kullanmaya başladım. Anlaşmalı soğuk kargo şirketleri ile istenilen her yere et gönderiyoruz. İstenilen lokasyona etlerimizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Sosyal medya sayesinde satışlarım 3 kat arttı" dedi.

OĞULLARIMI DA KASAPLIK İÇİN YETİŞTİRİYORUM

Mehmet Günbey, oğulları Bedirhan (18), Mehmet Anıl (15) ve Mehmet Akif'in (10) hem eğitim hayatına devam ettiğini hem de aile işletmesinde kasaplık mesleğini sürdürmek için yetiştiğini ve 4'üncü nesil olarak meslekte yer alacaklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)