Son dakika... İzmir'de yangın: 3 hektar alan zarar gördü...

İzmir’in Foça ilçesinde eski çöp döküm alanında çıkan, makilik ve zeytinlik alana sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kontrol altına alındı. Yangında 3 hektar alan zarar gördü.

GÜNCEL 07.11.2020, 10:52
255
Son dakika... İzmir'de yangın: 3 hektar alan zarar gördü...

İlçe merkezine 1 kilometre mesafedeki Hilmi Dağı tepelerinde ve eski çöp döküm alanında sabah saatlerinde başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yerleşim yerlerine yakın zeytinlik alana sıçradı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça İtfaiye Grubu, Orman Bölge Müdürlüğü ile Amfibi Görev Grup ve Foça Deniz Üs Komutanlığı unsurlarınca yangına müdahale edildi. Askeri ve sivil unsurların ortak çalışması sonucu yangın yerleşim yerlerine 100 metre kala kontrol altına alındı.

Foça Kaymakamı Ali Çetin ve Belediye Başkanı Fatih Gürbüz çalışmalara nezaret etti. Çalışmalara saat 08.00’den itibaren bir yangın söndürme helikopteri de katıldı. Yangın 09.00 dolayında kontrol altına alındı. Yaşlı zeytin ağaçlarının da bulunduğu bölgede alevlerden 3 hektar alan etkilendi. Bölgede soğutma çalışmaları halen devam ediyor.

Yangınla ilgili olarak sabotaj ihtimali de dahil çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)