ÖSYM personel alacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 5 bilişim personeli alımı yapacak

GÜNCEL 11.03.2019, 10:11 11.03.2019, 10:23
982
ÖSYM personel alacak

ÖSYM maaşları 12 bin 744 lira ile 25 bin 489 lira arasında değişecek 5 bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu

Resmi Gazetede yayımlanan ilanla duyurulan ÖSYM personel alımı yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadrolarında yapılacak olup, personel alımı sözlü sınavla gerçekleştirilecektir. 

KİMLER BAŞVURABİLİR
Başvuruda bulunacak adayların fakültelerin  4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım  mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve  elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim  Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmekte.  Öte yandan yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu  sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve  yönetimi konusunda en az 3 ila 5 yıllık mesleki tecrübeye şartıda bulunmakta.

Adaylar, 2018 senesinde yapılan Kamu Personel Seçme  Sınavı'nın (KPSS) KPSSP3 puan türünden yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde  30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan  başlanarak söz konusu pozisyonunun 10 katı aday arasından gerçekleştirilecek  sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre belirlenecektir.

NEREDEN BAŞVURULUR
Başvuruda bulunacak adayların ınava katılabilmesi için sınav başvuru formunu bilgisayar  ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra formun çıktısını  imzalamak suretiyle istenilen belgelerle birlikte 11 Mart ile 26 Mart tarihleri  arasında ÖSYM Başkanlığının adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak  şekilde posta ile yapması gerekmekte.

BRÜT MAAŞ 25 BİN'İN ÜZERİNDE
Sözlü sınavda başarılı olup işe alınmaya hak kazanan adayların  aylık brüt maaş tavanı  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilenler için  tespit edilen sözleşme ücreti tavanının (Ocak-Temmuz 2019 tarihleri arası  belirlenen brüt ücret 6.372,49 lira) belirtilen cetvelde gruplar dahilinde  belirlenen katları ile çarpımı sonucu bulunacak. Buna göre sınavda başarılı olup yazılım uzmanı pozisyonunda işe  alınacak bir personelin brüt maaş tutarının tavanı 25 bin 489 lira 96 kuruş  olarak belirlendi. Ayrıca işe alınacak diğer yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve  sistem uzmanının brüt maaş tavanları 19 bin 117 lira 47 kuruş, bir diğer ağ ve  sistem uzmanın maaşı da 12 bin 744 lira 98 kuruş olarak duyuruldu
 

Yorumlar (0)