Mansur Yavaş: Evliya görse şaşırır!

Ankara'da belediye yönetiminin el değiştirmesiyle birlikte tartışmalı şekilde kaldırılmış olan 'Hitit Güneş Kursu' ambleminin yeniden gündeme geldiği öğrenildi.

GÜNCEL 25.04.2019, 13:00
455
Mansur Yavaş: Evliya görse şaşırır!

Belediye başkanı olduktan sonra gelen her 10 mesajdan 3-4'ünün amblemle ilgili olduğunu belirten Mansur Yavaş, Meclis'te çoğunluk olmadıkları için değişikliğin çok mümkün olmadığını söyledi. Mansur Yavaş, "Belediyenin işlerini şirketlere vermesini istemiyoruz. Siz şirkete ihale ediyorsunuz o da istediği şirkete veriyor. Ben evliya olsa yolunu şaşırır diyorum" ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Meclis’teki 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk Cumhur İttifakı’nda olduğu için yapılan 'Topal ördek' yorumlarına katılmadığını vurgulayan Mansur Yavaş, Eskişehir, Manisa gibi illerde yaşandığı gibi birlikte çalışılabileceğine de dikkat çekti.

'BELEDİYENİN İŞLERİNİ ŞİRKETLERE VERMESİNİ İSTEMİYORUZ'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında belediye şirketlerinin tasfiyesi konusunu gündeme getirmiş ama bu konu tartışmalara yol açmıştı. Mayıs ayında şirketlerin genel kurulları olacağını belirten Yavaş, “Ondan sonra genel kanaatim belediye kendi işini kendi yapsın. Belediyenin işlerini şirketlere vermesini istemiyoruz" ifadelerini kullandı. Yasayla kurulan ANFA, EGO, ASKİ dışındaki şirketlerin özel kurulan şirketler olduğunu vurgulayan Mansur Yavaş, "Siz şirkete ihale ediyorsunuz o da istediği şirkete veriyor. Ben evliya olsa yolunu şaşırır diyorum. Hiç gerek yok. Belediye kendi ihalesini kendi yapsın" dedi.

Yorumlar (0)