Mahkemeden flaş karar!

Twitter üzerinden 'Allah C.C.' ismiyle paylaşımlarda bulunan E.P hakkında şikayetler üzerine açılan dava sonuçlandı.

GÜNCEL 28.12.2018, 13:23 28.12.2018, 14:54
87
Mahkemeden flaş karar!

Allah C.C.' ismiyle paylaşım yapan Twitter hesabı hakkında, Eskişehir'de bir vatandaş tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Ardından paylaşımları yapan Ertan P.'ye Muş 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

11 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI

Davada kullandığı Twitter adresinin kendisine ait olduğunu kabul eden E.P. hakkında mahkeme tarafından karar verildi. Dini değerleri aşağılama ve yayın organlarında paylaşma suçundan 11 ay 20 gün hapis verilen E. P.'nin cezası, 7 bin lira para cezasına çevrildi.

'ALLAH'A HAKARET EDEN KİŞİ CEZALANDIRILMALI'

Sanık Ertan P. hakkında suç duyurusunda bulunan Eskişehirli vatandaş Y.K., "Mahkeme hapis cezası verdi ama dava para cezası ile sonuçlandı. İtirazlarımızı yapacağız. Bu şekilde Allah'a hakaret eden, alay eden kişinin hapis ile cezalandırılması gerekiyor. Birçok siyasi alandaki hakaret davalarının sonucu hapis olurken Allah'a hakaret suçunun sonucu da hapis cezası olması lazım. Davanın kararı tam anlamıyla sonuçlandığında tazminat davası açacağım. Elde edilen geliri de Kuranıkerim alarak ücretsiz dağıtmayı düşünüyorum" dedi.

Yorumlar (0)