İşte o saldırganın yaşam alanı

Antalya'da 7 ayrı suçtan aranırken kendisini yakalamak için operasyon düzenleyen jandarma ekiplerine ateş açan saldırganın yaşam alanı kurduğu yer tespit edildi.

GÜNCEL 28.11.2018, 12:33
95
İşte o saldırganın yaşam alanı

Antalya'da "kolluk kuvvetlerine direnme, evden hırsızlık, kasten yangın çıkarma, yaralama, konut dokunulmazlığının ihlali" gibi 7 ayrı suçtan aranan ve kendisini yakalamak için operasyon yapan jandarma ekiplerine ateş açan Abdullah Özer, dün vurularak etkisiz hale getirildi.

Operasyon sırasında açtığı ilk ateşte uzman çavuşlar İbrahim Güngör ve Ahmet Kaba'yı yaralayan 38 yaşındaki Abdullah Özer'in yaşadığı ve olayın gerçekleştiği mağara görüntülendi. Özer'in, Kayadibi Mahallesi'ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki bir dağın yamacında, kara ulaşımı olmayan, ormanlık ve sarp arazide zorlu bir yürüyüşün ardından ulaşılabilen mağarada, kendisine yaşam alanı kurduğu ortaya  çıktı.

MAĞARANIN İÇİNİ MAVİYE BOYAMIŞ
Yaklaşık 7-8 metrekarelik bir alana sahip mağarada, ağaç dallarından kendisine çadır yaptığı görülen Özer'in, akrep, böcek ve yılan girmemesi için de mağaranın içini maviye boyadığı dikkati çekti. Özer'in 1,5 yıldan bu yana Aksu ilçesindeki ormanlık alanlarda yaşadığı ve özellikle akşamları yayla evlerine giderek köylüden zorla yiyecek,  yaşamsal malzeme aldığı belirtilirken, mağarada ayrıca böcek, yılan ve akrepleri öldürdüğü tespit edilen ilaç kutuları ile ilaçlama makinesi ele geçirildi.

GÜNEŞ PANELİ İLE ELEKTRİK ÜRETMİŞ
Saldırgan Özer'in, küçük bir güneş panelinden elektrik ürettiği mağarada yaşam malzemelerinin yanı sıra pilli radyo, ocak, tencere  ve tabaklar ile battaniye, yorgan, kıyafet ve yarım metre uzunluğundaki iplerin  ortasına bağladığı deri haznesi olan sapan bulundu.

"RASTGELE ATEŞ EDEBİLİYORDU, O YÜZDEN KORKUYORDUK"
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  üzüntü duyduklarını söyledi. "Dağda yaşayan şizofren. Askerimiz yakınına kadar varmış. Mağaradaymış kendisi. İlk etapta saldırgan iki metreden ateş etmiş, 2 askerimizi yaralamış."  diyen Şahin, yaralı askerlere acil şifa diledi. Şahin, jandarmanın uzun süredir aradığı saldırganın ormanda yaşadığını, sürekli yer değiştirdiğini ifade etti. Saldırganın Kırbaç ve Kayadibi mahallelerinde ciddi huzursuzluk yarattığını aktaran Şahin, "Daha önce de askerimizi yaralamıştı. Uzun süredir takipteydi. Geçmişinde çok sıkıntılı bir çocuk değilmiş ama daha sonra psikolojisi bozulmuş. Askerimiz hep yakalamak için uğraştı." dedi. Güloluk Mahallesi Muhtarı Kadir Şener de saldırgandan köylülerin korktuğunu anlattı. Korku içinde yaşadıklarını vurgulayan Şener, "Herhangi bir şey olmadan insanlara rastgele ateş edebiliyordu, o yüzden korkuyorduk. Uzun süredir dağda,  ormanda yaşıyor, her gün yer değiştiriyordu." diye konuştu.

Yorumlar (0)