İş arayanlar dikkat!

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) gerçekleştirilen yeni istihdam projesiyle bulmakta zorlanan vatandaşlara yeni kapılar açıyor. İş garantili eğitim programına katılacak olan vatandaşlara günlük 85 TL ödeme yapılacak.

GÜNCEL 28.01.2019, 11:49 28.01.2019, 11:51
155
İş arayanlar dikkat!

İŞKUR gerçekleştirilen programlarla sizlik sorunlarına çözümler üretilmekte. İŞKUR yürüttüğü yeni proje ile iş garantili eğitim sunarak, başvuruda bulunan genç iş arayan adaylara günlük 85 TL harçlık imkanı sunmakta.,

EN AZ 3 EN FAZLA 6 AY
Eğitim en az 3 ay en fazla 6 ay olmak üzere programa katılan kişiler  yetkinlikleri doğrultusunda işe yerleştiriliyorlar.  Aynı zamnda günlük 85 tl harçlık alma imkanına da sahip oluyorlar.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların ilk olarak İŞKUR üyeliği bulunması ve kayıtlı bir işsiz proflinin olması gerekmektedir.Aynı zamanda başvuru yapacak kişilerin iş ve meslek danışmanlığı hizmetinden faydalanmış olması, emekli aylığı ya da çalıştığı yere ilişkin bir maaş almıyor olması, kısacası iş arayışında olan ve bu mesleklerde yetiştirilmeye müsait bir kişi olması istenmektedir.

Başvular bu işlemler tamamlandıktan sonra İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine müracaat edilmelidir. Yürütülecek olan çalışmalar iş ve meslek danışmanları tarafından koordine ve kontrol edilerek, sürecin verimli geçirilmesi sağlanacak.


 

Yorumlar (0)