İlçede korkutan görüntü!

Çanakkale'nin önemli turizm merkezlerinden Ayvacık ilçesinde denizin renginin değiştiği öğrenildi. Bölgede yaşayan Suat Güney de denizdeki renk değişimine şaşırdığını anlatarak, "İlk defa böyle sarımtırak bir oluşum gördüm" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 28.04.2019, 19:36
2147
İlçede korkutan görüntü!

Bölgede inceleme yapan Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekiplerince sudan alınan numune, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde ilgili bölüme gönderilirken, Ayvacık İlçe Belediye Başkanı Mesut Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu tabakanın her yıl oluştuğunu söyleyerek, "Bu sarı tabakanın bölgedeki zeytin ve çam ağaçlarından düşen polenlerden kaynaklandığını düşünüyoruz. Her yıl 3-4 gün süren bir renk değişimi bazı bölgelerde olabiliyor. Korkulacak veya endişe edilecek bir durum söz konusu değildir." dedi.

20190428_2_36200720_43996817_Web

"İLK DEFA BÖYLE BİR OLUŞUM GÖRDÜM"

Bölgede yaşayan Suat Güney de denizdeki renk değişimine şaşırdığını vurgulayarak, "İlk defa böyle sarımtırak bir oluşum gördüm. Deniz üzerinde yaklaşık bir metreye varan bir genişlikte bu sarı tabaka oluşmuş. Şaşırdık açıkçası. İnşallah kısa sürede bu tabaka yok olur ve denizimiz tekrardan eski haline döner." dedi.

Yorumlar (0)