Ezhel yeniden hakim karşısında!..

Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık İpekçioğlu ile  avukatı katıldı. Kimlik tespiti yapılan İpekçioğlu, müzisyen olduğunu ve aylık 30 bin  lira gelirinin bulunduğunu söyledi.

GÜNCEL 06.11.2018, 11:20
51
Ezhel yeniden hakim karşısında!..

Savunmasını yapan İpekçioğlu, "Ben sanatçıyım, yıllardır bu işle  uğraşıyorum. Kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz.  Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum." dedi. Avukatı Fuat Ekin de müvekkili hakkında aynı suçtan 2 soruşturma  açıldığını belirterek, "Bu ilk açılan soruşturmanın davası. İkinci soruşturmanın  iddianamesi hemen hazırlandı ve davası açıldı. Müvekkilim bu dosyadan beraat  etmiştir ve karar kesinleşmiştir. Konu yine aynıdır. Biz o aşamada savcılığa  müracaat ederek birleştirme talep etmiştik ama yetişmedi. Bu nedenle yeni dava  açıldı." diye konuştu. Yargılamanın konusunun sanat eserleri olduğunu savunan Ekin,  "Elbetteki birisinin sanatçı olması onu suça karşı korumaz ancak, burada bu sanat  eserlerinin suç işlemek ya da itham olunan suçun unsurlarını taşımak gibi bir  iddiası yoktur. Kanaatimizce suç oluşmamıştır. Mahkemeniz tarafından beraate  hükmedileceği inancındayız." görüşünü savundu. Mahkeme, İpekçioğlu hakkında karar verilen beraat kararının incelenmek  üzere Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesinden istenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianameden
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, ülke  genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili sosyal paylaşım  sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber  Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca düzenlenen araştırma raporu bulunduğu  anlatılıyor. İddianamede, bu raporda, "Ezhel" takma adını kullanan Sercan  İpekçioğlu'nun internet üzerinden uyuşturucuyu özendirdiği, "Şehrimin Tadı",  "Küvet" ve "Alo" isimli şarkılarının, bütünlüğü içinde uyuşturucu maddeyi  özendirdiğine ilişkin tespitlerin  yer aldığı kaydediliyor. Sanık İpekçioğlu'ndan alınan kan örneği üzerinde Adli Tıp Kurumu  Başkanlığı Kimya İhtisas Dairesi Acil Toksikoloji laboratuvarınca inceleme  yapıldığı aktarılan iddianamede, yapılan inceleme sonucu düzenlenen raporda,  "kanda uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden esrar etkin maddesi THC metaboliti,  THC-COOH bulunduğunun" bildirildiği de yer alıyor. İddianamede, bu kapsamda İpekçioğlu'nun "uyuşturucu veya uyarıcı madde  kullanımını özendirme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması  isteniyor. Öte yandan Sercan İpekçioğlu, "Müptezel", "İmkansızım", "Şehrimin  Tadı" adlı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla Anadolu 44.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmış ve beraat etmişti.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)