Dehşet! Atıl durumdaki binada...

Erzurum'da atıl bir binada yakılarak öldürülmüş kedi bulundu. Bunun canilik olduğunu söyleyen hayvanseverler, caydırıcı cezaların getirilmesini söyledi.

GÜNCEL 20.11.2018, 11:26
61
Dehşet! Atıl durumdaki binada...

Olay merkez Aziziye ilçesinin sınırları içerisindeki Organize ve Sanayi Sitesi'nde meydana geldi. Bir inşaat firmasında Genel Koordinatör olan Seda Eğilmez, kiralık işyeri ararken atıl durumdaki binada yakılarak öldürülmüş kedi buldu.

Eğilmez, "Kiralık bir yer arıyorduk. İşyerlerine bakarken harabe şeklinde bir yer gördük. İçerisine baktığımız ot ve hayvan pisliği vardı. Bir tanede kedinin yakılarak öldürüldüğünü gördük. İçimiz parçalandı. Binada herhangi bir yangın çıkmamış. Bu kedi burada vahşice yakılarak öldürülmüş. İnsanlığımızdan utanır olduk. Yazıklar olsun bunu yapanlara. Emniyet güçlerinin buna acilen müdahale etmesi gerekiyor. Bu vahşeti yapanlar bulunmalı ve cezalandırılmalıdır. Ayrıca, okullarda çocuklara hayvan sevgisini aşılayacak dersler verilmeli. Hatta okullarda kedi, köpek ve kuş gibi hayvanlar beslenmeli" diye konuştu.

Yorumlar (0)