Darağacı kurarak idam istediler!

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Kapalı Çarşı esnafı, Çeşme Meydanı'nda temsili darağacı kurup üzerinde 'İstismara idam' yazısı asarak çocuk istismarcılarına ve tecavüzcülere idam istediğini belirtti.

GÜNCEL 25.04.2019, 10:46
323
Darağacı kurarak idam istediler!

Marmaris şehir merkezindeki Kapalı Çarşı'sındaki bazı esnaflar, Çeşme Meydanı'ında saat 20.30 sıralarında toplandı. Küçükçekmecede yaşanan 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası ve Türkiye'de artan cinsel istismarların engellenmesi, cezaların arttırılması amacıyla bir araya gelen esnaflar, sembolik bir darağacı kurdu. Kurulan darağacının üzerinde 'istismara idam' yazısı asılırken, darağacı etrafında toplanan esnaflar, Cumhurbaşkanı ve hükümete istismarcı ve tecavüzcülere idam getirilmesi talebinde bulundu.

Grup adına açıklama yapan Feyzullah Karahatay, "İstanbul'da yaşanan olay ile ilgili bir araya geldik. Benim de ve birçok esnaf arkadaşımın da evladı var. Artık bu istismar ve tecavüzlere son verdirilmelidir. İstanbul'daki kız çocuğunun başına gelenler çok üzücü. Failin bulunup şehrin orta meydanında asılmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete çağrımız, bir an önce failler bulunsun. Çocuk, kadın ve hayvan istismarcıları cezalandırılmalıdır. Bu istismar haberleri ve yaşanan olaylardan dolayı çok üzgünüz. Televizyon açmaya korkar hale geldik. Ülkemizde çocuğumuz artık rahat dolaşamayacak mı? İlla hi yanında akrabası mı olması lazım. Bu tür tecavüzcü ve istismarcılar için idam istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)