Bankada hesabı olanlar dikkat!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, banka ve kredi kartı olanları dolandırıcılara karşı uyardı.

GÜNCEL 28.03.2019, 12:53
189
Bankada hesabı olanlar dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dolandırıcıların her geçen gün kendinileni yenileyerek yeni yöntemler bulduklarına dikkat çekerek, banka ve kredi kartı bulunanları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

TEMASIZ ÖDEME DAHA RİSKLİ
Palandöken temassız ödeme şekline dikkat çekerek, "Her geçen gün hızlı ve pratik olması nedeniyle daha çok  tercih edilen bu ödeme şekli, rahat olduğu kadar dolandırıcılıklara da açık.  Banka ve kredi kartlarıyla ilgili pek çok dolandırıcılık türü ortaya çıktı.  Vatandaşlarımızın kart kullanımında her zamankinden daha dikkatli olması  gerekiyor." açıklamasına bulundu.
 
ÖDEME NOKTASI ARTIŞINA TEPKİ
Ödeme noktası sayısındaki artışa paralel dolandırıcılık olaylarının da arttığına dikkat çeken Palandöken, "Birçok ATM'de, kart takılan yuvanın alt  kısmına sahte bir giriş daha yapılıyor. Kişi hangi girişin gerçek olduğunun  farkına varmadan dolandırıcılık gerçekleştiriliyor. Orijinal kart girişinden  farkı olmayan bu sahte girişe kartı takar takmaz kişinin tüm kart bilgileri  kaydediliyor." şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)