Araç yüklü tırda yangın!

Sivas'tan Erzincan'a doğru giden araç yüklü tır, aniden alev alınca üzerinde bulunan 7 araçtan 3’ü kullanılamaz hale geldi.

GÜNCEL 15.03.2019, 13:31
73
Araç yüklü tırda yangın!

Sivas'tan Erzincan'a doğru seyir halinde olan Osman Çevik idaresindeki araç yüklü tır Erzincan’a 20 kilometre kala aniden alev alırken, durumu fark eden Osman Çevik, aracı durdurarak yangın tüpleri ile yangına müdahale etmeye çalıştı fakat başarılı olamadı.

Olay yerine gelen Erzincan İtfaiyesi, tırda çıkan yangını daha fazla büyümeden kontrol altına aldı. Tırın üzerinde bulunan 7 araçtan 3’ü ise yangından dolayı kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelen emniyet ve jandarma ekipleri yangının çıkış nedenini araştırmak için çalışma yaptılar. Yangın nedeniyle bir süre trafiğe kapanan yol alınan güvenlik önlemlerinin ardından tekrar ulaşıma açıldı.

TIR ŞOFÖRÜ KONUŞTU

Tırda çıkan yangın ile ilgili konuşan tır şoförü Osman Çevik, "Sakaltutan’dan aşağı iniyordum. Fren kullanmıyordum. Balata da ısınma, tütme falan olmadı. Telefon ile konuşurken patlama sesi duydum. İndim aşağı yangın tüpünü aldım araçları kurtarayım dedim. Ancak aracın içi duman olduğu için müdahale edemedim. İtfaiyeyi aradım itfaiye geç geldi. Ben 30 yıllık şoförüm balatalardan olsa ben anlardım. İtfaiyeden arkadaşlar yukarıdaki araçtan mazot aşağı doğru sızmış yangın ondan çıkmış dediler. İlk olarak lastik patlaması sesi duydum. Lastik patlayınca kıvılcım çıktı, yangın çıkmaya başladı. Araçları kurtarayım dedim arkadaşlar geldi beraber yangın tüpleriyle müdahale etmeye çalıştık" dedi.

Yorumlar (0)