YGS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı!

YGS sınavı dün gerçekleşti ve öğrenciler stresli sınav maratonunu geride bıraktı. Sınava giremeyen öğrenciler ise dünün en önemli konularından biriydi. Bu sene ilk defa uygulanan saat uygulaması öğrencileri zor durumda bıraktı. Sınava giren adayların merakla beklediği soru ve cevap anahtarı ise sınavın ardından ÖSYM tarafından erişime açıldı. İşte YGS soru ve cevap anahtarı

Son Dakika 13.03.2017, 10:19 13.03.2017, 10:22
244
YGS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı!

2017 YGS soruları ve cevapları dün öğle saatlerinde ÖSYM tarafından binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Dün sabah saatlerinde tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonrasında öğrenciler, doğru ve yanlışlarını kontrol etmek için heyecanla bekliyordu. ÖSYM bu sene yeni bir uygulamayı başlattı ve 09.45'te sınavların yapıldığı salonların kapılarını kapattı. 09.46'dan sonra gelen çok sayıda öğrenci ise YGS'yi kaçırmış oldu. Bu durum, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Sınava giremeyen birçok öğrenci kapının önünde gözyaşı döktü. İşte, YGS soruları ve cevapları.

2 milyon 266 bin aday YGS için ter döktü

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, YGS'nin temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına "www.osym.gov.tr" adresinden erişilebileceği bildirildi.

YGS'de kullanılan soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde bulunduğu ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilen duyuruda, soruların ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı kaydedildi.

2017-YGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

ÖSYM'den yapılan açıklamada, "12 Mart 2017 tarihinde uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (2017 YGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 12 Mart 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2017-YGS’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)