Yeni askerlik sisteminde bedelli askerlik fiyatı belli oldu!

IDEF 2019 Savunma Sanayii Fuarı'na katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemi hakkında NTV'ye açıklamalarda bulundu. Akar, yeni bedelli askerlik fiyatının 30 bin TL olacağını ifade etti. 

Genel 03.05.2019, 13:06
510
Yeni askerlik sisteminde bedelli askerlik fiyatı belli oldu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemine dair açıklamalarda bulundu. Akar, yeni askerlik sistemi mükemmel olması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, 'İlave görüş ve teklifler geliyor. En kısa zamanda tamamlayıp Cumhurbaşklanlığı'na göndereceğiz. Bedelli askerlik ücreti yüksek deniyor ama erlere maaş vereceğiz. Kendi içinde birbirini karşılaması için bu ücreti öngördük. Yaklaşık 30 bin TL bu şekilde olunca sistem kendini döndürebilecek.' dedi.

Akar, yeni askerlik sisteminin sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Bu çalışma mükemmel olsun diye hem gençlerimiz şahsi, mesleki gelişimlerini bir taraftan sağlarken diğer taraftan da Silahlı Kuvvetlerimizin artan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek bakımından iyi bir sistem, mükemmel bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bu nedenle de bakanlıklarla, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun bir koordinasyon, temas içindeyiz. Olayları her aşamasında ilave bazı görüşler, ilave bazı teklifler gelmekte. Onların çalışılmasından dolayı biraz gecikme oldu. Önümüzdeki günlerde en kısa zamanda, çok yoğun bir şekilde çalışılıyor, bunu tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı makamına sunmak durumundayız. Buna gayret gösteriyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu tamamlayacağız."
 

Yorumlar (0)