Terk edilmiş minibüste, yalnız başına hayatını kaybetti

Ankara'da 20 yıldır terk edilmiş bir minibüsün içinde yaşayan 73 yaşındaki Cafer dede, sabaha karşı hayatını kaybetti. 

Genel 31.07.2019, 09:38
256
Terk edilmiş minibüste, yalnız başına hayatını kaybetti

Ankara'da yaklaşık 20 yıldır Etlik Eski Garajı arkasında bulunan terk edilmiş bir minibüste yaşayan 73 yaşındaki Cafer Kılıç, bu sabaha karşı hayatını kaybetti. Ailesinin yanında kalmak yerine tek başına terk edilmiş minibüste yaşayan şahıs, devlet desteğini de kabul etmiyordu. Cafer dede, iddialara göre sosyal hizmetler tarafından kendisine gösterilen yere gitmeyerek, minibüste yaşamaya devam etti. 

“Ailesinin yanında huzuru yoktu” 

Etlik Eski Garajlarda çalışan Bülent Polat, Cafer dedenin minibüsü dışında hiçbir yerde huzur bulamadığını ve ailesiyle çocuklarının yanına gitmek istemediğini belirterek, “Cafer amca 15-20 yıldır burada garajda kalıyor. Çocuklarının yanına 15 günde bir gidip geri geliyor. Ailesi var ancak ailesinin yanına huzurum yok diye gitmiyordu. Buralarda kalıyordu. Rahat edemiyordu. Burada vatandaşların birisinin terk edilmiş minibüsünde kalıyordu. Devlet birkaç sefer Cafer amcayı aldı götürdü ama yapamadı oralarda geri geldi” dedi. 

“Şeker hastalığından bir bacağı kesilmişti” 

Polat, Cafer dedenin şeker hastası olduğunu ve bir bacağının hastalıktan dolayı kesildiğini ve Cafer dedenin kendisinin 2 günde bir şekerini ölçmek için yanına gittiğini söyleyerek, “Şeker hastası. Daha önce bir ayağını kesmişler. Doktora gidip geliyordu. Dün de ‘iyi değilim, bu sene ben hiç iyi değilim’ diyordu. En son dün saat 17.00-17.30 gibi görüştük. İki günde bir gelip şekerine bakıyordum. Sabah arkadaşlar görmüşler. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)